Z kosmetykami mineralnymi twarzą w twarz

Każda z nas wie, że istnieją innowacyjne kosmetyki mineralne do makijażu, które są najlepszym z możliwych rozwiązań dla kobiety.

Z kosmetykami mineralnymi twarzą w twarz

Ale czy wiemy, dla jakiej cery te kosmetyki są przeznaczone, kiedy je najlepiej stosować i jak się z nimi obchodzić, aby uzyskać idealnie gładką skórę?

Kosmetyki mineralne – zastosowanie

Kosmetyki mineralne, a w szczególności podkłady, korektory i pudry to jedyne produkty do makijażu, które są w pełni bezpieczne i nie szkodzą cerze. Są one pozbawione jakichkolwiek dodatków chemicznych, środków konserwujących, parabenów, a krótki niekomodogenny skład (tylko 4 składniki) eliminuje ryzyko wystąpienia podrażnień, alergii i zatykania porów – mówi Marta Popiela trener marki Earthnicity Minerals. Te naturalne kosmetyki do makijażu składają się w 100% z najwyższej jakości minerałów i dlatego posiadają właściwości lecznicze, pielęgnujące oraz kamuflujące.

Najczęściej stosowane są:

  •  do codziennego makijażu,
  •  jako wspomaganie leczenia cer problematycznych/trądzikowych,
  •  bezpieczny kosmetyk, który kamufluje zaczerwienienia po zabiegach kosmetycznych i estetycznych oraz przyspiesza gojenie i regenerację skóry.

Diabeł tkwi w szczegółach – czyli skład INCI kosmetyków mineralnych

Nasza marka trzyma się podstawowej zasady: „Im mniejsza ilość składników w danym produkcie tym lepiej i dotyczy to każdego kosmetyku”- tłumaczy trenerka marki Earthnicity. Najczęściej w podkładach, korektorach i pudrach mineralnych możemy znaleźć następujące dopuszczalne składniki:
MIKA – mineralny wypełniacz kosmetyków mineralnych. Ułatwia rozprowadzenie kosmetyku, daje efekt wygładzenia oraz rozświetlenia cery.
TLENEK CYNKU – posiada działanie antybakteryjne, przyspiesza gojenie. Dodatkowo działa łagodząco i matująco.
DWUTLENEK TYTANU – absorbuje promienie UV – jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym, a przy tym daje idealne krycie.
KRZEMIONKA – właściwości silnie matujące – dodatkowo właściwości regeneracyjne, przyspiesza gojenie się ran i działa przeciwzapalnie.
GLINKA KAOLINOWA – matuje twarz, pochłaniając nadmiar sebum.
TLENKI ŻELAZA – są matowymi pigmentami. Sprawiają, że kosmetyk posiada odpowiednią barwę.

Z kosmetykami mineralnymi twarzą w twarz

Dlaczego warto stosować kosmetyki mineralne?

Kosmetyk mineralny do codziennego makijażu może być stosowany przez każdą kobietę. Ze stosowania podkładów mineralnych płyną same korzyści. Są to genialne kosmetyki, które poza bezpieczeństwem stosowania, brakiem chemicznych dodatków, prezentują się na cerze bardzo naturalnie, jednocześnie eliminując nadmierne błyszczenie cery. Nie zatykają porów, co zmniejsza częstotliwość powstawania stanów zapalnych skóry i zaskórników. Leczą istniejące stany zapalne (dzieje się tak za sprawą tlenku cynku) i co bardzo istotne zawierają naturalne filtry UVB i UVA, zapewniają codzienną ochronę przeciwsłoneczną na poziomie SPF15.
Pomimo samych plusów, część kobiet nie potrafi poradzić sobie z sypkim nakładaniem podkładów i korektorów mineralnych. A właśnie za sprawą tej sypkiej formuły kosmetyki mineralne mają tyle zalet, ponieważ brak fazy wodnej pozwala na niestosowanie chemicznych konserwantów i eliminuje rozwój bakterii.

Jak nakładać kosmetyki mineralne Earthnicity?

Marka Earthnicity Minerals będąc na rynku polskim od prawie 5 lat, opracowała najskuteczniejsze metody aplikacji dla swoich kosmetyków. Bazując na praktycznej wiedzy, zdobytej na licznych pokazach oraz w trakcie szkoleń we współpracujących gabinetach kosmetycznych, opracowaliśmy metody nakładania sypkich podkładów, tak aby miały naturalny wygląd oraz, aby dawały satysfakcjonujące krycie.

Podstawą jest dobra baza, czyli krem nawilżający stosowany pod makijaż mineralny oraz pędzel kabuki. Przy cerach tłustych, z tendencją do błyszczenia, należy odczekać aż krem praktycznie całkowicie się wchłonie. Przy cerach suchych alergicznych, dojrzałych należy chwilkę odczekać i aplikować podkład, gdy na skórze pozostaje lekki, wyczuwalny film. Na tak przygotowaną cerę pędzlem kabuki nakładamy podkład mineralny, albo ruchem okrężnym albo stemplując. Polecamy aplikację metodą stemplowania, ponieważ zapewnia lepsze krycie. Metoda stemplowania polega na delikatnym „wciskaniu” produktu w skórę, aż do momentu uzyskania odpowiedniego krycia. Na zakończenie wykonaj delikatnie koliste ruchy dookoła twarzy, aby równomiernie rozprowadzić puder.

Kosmetyki mineralne po zabiegach w gabinetach kosmetycznych

Kosmetyki mineralne Earthnicity to bezpieczne produkty również do kamuflażu pozabiegowego. Coraz więcej gabinetów kosmetycznych stosuje podkłady mineralne jako kamuflaż medyczny, na tyle bezpieczny, że można w nim spać. Są zakrywającym zaczerwienienia opatrunkiem na skórę, o działaniu łagodzącym i kojącym. Przy regularnym stosowaniu w połączeniu z odpowiednimi zabiegami, zdecydowanie poprawiają wygląd i kondycję cery.

Więcej przydatnych informacji związanych z tematyką kosmetyków mineralnych można znaleźć na www.earthnicity.pl

Wpis znaleziono dzięki:

- Kosmetyki mineralne

- Marka Earthnicity Minerals

- GLINKA KAOLINOWA