Zadbaj o bezpieczeństwo służbowych aut – kamery i systemy GPS

Nowoczesna technologia sprawia, że współczesne firmy mogą korzystać z wielu rozwiązań optymalizujących koszty eksploatacji służbowych samochodów.

dashcam v2 IX
Zadbaj o bezpieczeństwo służbowych aut – kamery i systemy GPS

W tym celu stworzono innowacyjne systemy monitoringu oraz funkcjonalne kamery, które dostarczają informacji o położeniu auta oraz przebytej trasie. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Monitoring w oparciu o GPS/Glonass

Systemy monitorowania pojazdów działają w oparciu o satelity okołoziemskie i umożliwiają bardzo precyzyjne śledzenie położenia auta. Większość urządzeń pracuje na systemach GPS oraz Glonass. Dzięki temu właściciele firm lub działy zajmujące się weryfikacją pracowników mogą w każdej chwili sprawdzić, czy kierowca jest w trasie, zjechał właśnie na obiad czy może załatwia prywatne sprawy w godzinach pracy. To świetne narzędzie do weryfikacji przedstawicieli handlowych lub kierowców w firmach transportowych, którzy codziennie pokonują setki kilometrów. Nowoczesne urządzenia służące do monitorowania pojazdów umożliwiają również kontrolę spalania paliwa, a także identyfikację kierowcy. Niektóre moduły wykrywają też nieautoryzowane przemieszczenie się auta. Wszystko to sprawia, że samochody służbowe są drobiazgowo kontrolowane, a wszystkie nieprawidłowości mogą być błyskawicznie wykryte.

Zainwestuj w wideorejestratory

Kamery nagrywające to, co dzieje się na drodze podczas jazdy weszły już do powszechnego użytku. Wykorzystywane są zarówno w autach służbowych, jak i do celów prywatnych. Nagrany materiał może posłużyć jako dowód w sądzie, a przecież piratów drogowych nie brakuje. Warto więc wyposażyć swoją firmę w wideorejestratory, zwłaszcza gdy zatrudniamy wielu kierowców. Koszt zakupu dobrej klasy kamer, które umożliwią nagranie wysokiej jakości materiału, zaczyna się już od 100 zł, nie jest to więc duży wydatek. Oczywiście bardziej zaawansowane kamery wymagają większych nakładów, ale inwestycja ta szybko się zwraca. Nowoczesne wideorejestratory zapewniają znakomitą rozdzielczość (Full HD/4K), mają szerokokątne obiektywy, dzięki którym nie umknie im żaden szczegół. Wysokiej jakości sprzęt nagrywa także dźwięk oraz wykonuje zdjęcia w ustalonych wcześniej odstępach czasowych.

Jak monitoring floty wpływa na funkcjonowanie firmy?

Zainstalowanie w firmowych pojazdach widerejestratorów oraz urządzeń GPS znacząco redukuje koszty związane z eksploatacją samochodów – przekonują specjaliści z firmy Vision Track, będącej liderem w branży monitorowania aut. Pełna oferta firmy, w tym także nowoczesne wideorejestratory, dostępna jest na stronie www.visiontrack.com. Nowoczesny sprzęt przyczynia się także do podniesienia bezpieczeństwa na drodze, eliminuje ryzyko wypadków i niebezpiecznych kolizji. Dlaczego tak się dzieje? Kierowcy, którzy są świadomi, że każdy ich krok podlega skrupulatnej weryfikacji, stają się bardziej ostrożni, przestają szarżować na drodze, a ich jazda jest bardziej ekonomiczna. Unikają gwałtownych przyspieszeń, utrzymują jednostajne tempo, nie są też skorzy do wykorzystywania służbowego auta do prywatnych celów. Dzięki temu nie tylko podnosi się bezpieczeństwo, ale także zmniejszają koszty firmy.

Artykuł sponsorowany