Znamy finalistę 6. edycji programu Masterchef!

Zwycięzca, oprócz prestiżowej i znanej w całej Polsce statuetki, otrzymał możliwość wydania swojej pierwszej, autorskiej książki kucharskiej. Jej premiera już niebawem!

Foto mateusz_zielonka.Instagram

Mateusz Zielonka, zwany przez współzawodników oraz jury „Surferem”,  zabierze Cię do świata fantastycznych smaków i egzotycznych kolorów. Koniecznie zajrzyj do środka! A gdy już zajrzysz… Trudno będzie Ci się oderwać od tych wszystkich przysmaków: Miętowej jagnięciny, Tortilli hiszpańskiej z batatów, Tiramisu truskawkowego czy Miniserniczków brownie z solonym karmelem. Znajdziesz tam również przepisy na wiele dań jarskich oraz przysmaków kuchni portugalskiej z najświeższymi owocami morza! W kulinarnej podróży Mateusza towarzyszą mu pozostali uczestnicy programu prezentując kilka charakterystycznych dla ich ulubionych smaków dań.

Zapowiedź brzmi bardzo ciekawie, a sama książka  –  „Kuchnia w stylu wolnym” –  na półkach księgarskich pojawi się już 13 grudnia.

Mateusz mówi o sobie: „Po wygranej w programie MasterChef uświadomiłem sobie, jak mało jeszcze o tej sztuce wiem. Mimo że gotuję, odkąd pamiętam, jestem teraz na początku swojej kulinarnej drogi, by gotować na pełnym freestyle’u”.

Styl wolny, czyli freestyle, rozumiany jest przeze mnie jako szereg wyuczonych do perfekcji sztuczek używanych w dobrym stylu w odpowiednim czasie. Na snowboardzie znam setki trików, które przez lata szlifowałem, sprawiając, że teraz czuję się w jeździe bardzo swobodnie. W kuchni panuje dokładnie ta sama zasada. Gotując, ucząc się, smakując, dochodzimy do poziomu pozwalającego z łatwością komponować niezwykłe dania, starając się jednocześnie, by były w jak najlepszym stylu.”- dodaje.