
– Pacjentkom cierpiącym na tego typu dolegliwości polecam w tym trudnym okresie mezoterapię próżniowo-tlenową, będącą połączeniem manualnego masażu próżniowego twarzy z technologią High-Tech. To również sugerowane rozwiązanie dla tych osób, które z uwagi na ból i skutki uboczne tuż po zabiegu nie przepadają za klasyczną mezoterapią.
Efekt bardziej napiętej, wygładzonej i promiennej skóry o równomiernym kolorze, widać od razu, a zabieg wykonany w serii tylko je utrwala – przekonuje autorka zabiegu Ania Adamowicz.
Zabieg jest dwuetapowy
I etap: Masaż próżniowy twarzy
To doskonała metoda, która niweluje obrzęki całej twarzy, w tym opuchniętych oczu. W trakcie masażu dochodzi bowiem do silnego pobudzenia ukrwienia i usunięcia metabolitów zalegających w tkance podskórnej. Dzieje się tak, ponieważ skóra w trakcie masażu zasysana jest przez dwie bańki próżniowe, które kosmetolożka przesuwa równolegle wzdłuż mięśni oraz w okolicach oczu.
– Masaż próżniowy twarzy nie tylko w trybie natychmiastowym redukuje obrzęki, poprawia koloryt i zwiększa napięcie, ale poprzez mechaniczną stymulację skóry pobudza do pracy fibroblasty odpowiedzialne za powstawanie nowego kolagenu – wyjaśnia Ania Adamowicz i dodaje, że to działanie doskonale sprawdza się m.in. w przypadku pierwszych oznak utraty jędrności i opadającego owalu. – Lekkie zaróżowienie powstałe w wyniku pobudzenia krążenia, szybko schodzi, a zabieg już tego samego dnia daje wymierne efekty, stąd tak lubiany jest przez moje pacjentki – mówi ekspertka i rekomenduje wykonywanie go nawet w porze lunchu (trwa do 60 min.).
II etap: Oxyterapia z elektroporacją
W drugim etapie zabiegu celem jest wprowadzenie w głąb skóry substancji odżywczych. Do tej pory wyłącznie mezoterapia igłowa stwarzała możliwość głębokiej penetracji substancji aktywnych. Podobną rolę, tyle że bez bólu i skutków ubocznych, pełni jednak oxyterapia
z elektroporacją.
Tlen pod ciśnieniem ma za zadanie wtłaczać składniki aktywne w głębokie warstwy skóry. Emituje go specjalna końcówka urządzenia z kategorii High-Tech (Mesotherm). Ta sama końcówka wytwarza równocześnie pole elektromagnetyczne – zachodzi zjawisko tzw. elektroporacji*. To znaczy, że w skórze tworzą się kanały jonowe, które umożliwiają głęboką penetrację odpowiedniego rodzaju serum, zawierającego stężone witaminy, wyciągi roślinne, peptydy czy kwas hialuronowy. Preparaty dobierane są do problemu: utrata jędrności (peptydy i kwas hialuronowy), szary koloryt (kwas i sól wit. C), obrzęki (arnika, sól wit. C), zmarszczki –starzenie hormonalne (fitohormony zawarte w czerwonej koniczynie, soi, granacie, dzięgielu chińskim), skóra sucha i atopowa (ceramidy, cholesterol, kwas ferulowy, wyciąg z lukrecji).
Na jakie problemy?
Próżniowo-tlenowa mezoterapia twarzy redukuje:
⦁ opuchnięcia i „worki” pod oczami
⦁ umiarkowany brak jędrności
⦁ małe i średnie zmarszczki
⦁ pierwsze oznaki opadającego owalu
⦁ ziemisty koloryt skóry np. u nałogowych palaczy
⦁ problemy skóry: atopowej, suchej, odwodnionej, trądzikowej (trądzik pospolity lub dorosły)
– Już w chwilę po zabiegu widzimy, że skóra jest bardziej promienna, jest delikatny efekt wypełnienia powierzchownych zmarszczek, wyraźnie widać odżywienie, głębokie nawilżenie, zdrowy koloryt. Żeby utrzymać efekt można wykonać serię 4 zabiegów, raz na 2 tygodnie, chociaż niektóre moje pacjentki stosują ten zabieg raz w miesiącu, jako profilaktykę anti-aging – mówi Ania Adamowicz.
Jakie efekty możemy uzyskać?
Efekty próżniowo-tlenowej mezoterapii:
⦁ zmniejszenie obrzęków
⦁ rozświetlenie twarzy
⦁ stymulacja tworzenia kolagenu – odmłodzenie
⦁ głębokie dotlenienie skóry
⦁ głębokie odżywienie skóry i pobudzenie mięśni
⦁ przyspieszenie procesów regeneracji skóry
Jak często: 4 zabiegi w serii, co 2 tygodnie lub raz w miesiącu.
Czy zabieg jest bolesny: Zabieg próżniowo-tlenowej mezoterapii twarzy jest bezbolesny
i bardzo przyjemny. Idealnie sprawdzi się jako połączenie przyjemnego z pożytecznym latem.
Ile czasu trwa zabieg: ok. 1 h
Ile to kosztuje: 420 zł
*Elektroporacja (EP) to nowoczesna i uniwersalna metoda umożliwiająca przenikanie makrocząsteczek z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza komórek dzięki kanałom tworzącym się, pod wpływem pola elektromagnetycznego. Oprócz naturalnych kanałów i pomp budujących błonę komórkową, powstałe elektrofory stanowią dodatkową drogę transportu makrocząsteczek. Wykorzystanie tego zjawiska przyniosło dobre efekty w różnych dziedzinach życia, od medycyny po kosmetologię.
Źródło: www.e-biotechnologia.pl
Anna Adamowicz
Ekspertka posiada 15-letnie doświadczenie zawodowe pogłębione szkoleniami w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech i USA. W oparciu o naukę i własne badania stworzyła filozofię marki zorientowaną na skuteczne rozwiązanie: „Jeśli chcesz, to możesz!” – która odzwierciedla również jej autorskie podejście do osiągnięć współczesnej kosmetologii i medycyny. W instytucie powstało i wciąż powstaje wiele oryginalnych terapii, takich jak: Mesowave, Mezobooster, Izometryczny masaż próżniowy, cavilipoliza, Mesotherm – terapia łączona łysienia androgenowego.
Instytut Adamowicz (IA) prowadzi badania nad zabiegami z użyciem nowoczesnych technologii, takich jak: cavilipoliza, ultradźwiękowe modelowanie sylwetki, kriolipoliza, radiowe ujędrnianie skóry, zabiegi laserowe o działaniu anti-aging: lifting wolumetryczny, nieablacyjny recurfacing, wykorzystanie mikroigłowej radiofrekfencji medycznej RF, a także badania nad skutecznością technologii plazmowej w blefaroplastyce powiek. Specjalizuje się w wysokiej skuteczności zabiegach anti-aging ukierunkowanych na zachowanie naturalnych rysów twarzy oraz w nowatorskich terapiach cellulitu i modelowania sylwetki. Prowadzi regularne obserwacje nad wykorzystaniem fal radiowych i światła CPL w terapii trądziku.
W IA zrealizowano łącznie ponad 5 tys. programów terapeutycznych: blisko 1000 programów leczniczych skóry i terapii łysienia typu androgenowego, 2 tys. programów redukcji cellulitu
i modelowania sylwetki oraz 2 tys. programów anti-aging (twarz i ciało).
Wszystkim terapiom w IA towarzyszy trójstopniowa formuła: DIAGNOSTYKA, ROZPOZNANIE, ROZWIĄZANIE, stanowiąca podstawę 98% skuteczności problemów estetycznych skóry.