17. edycja festiwalu filmowego Cinemaforum!

Rusza kolejna edycja Międzynarodowego Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych CINEMAFORUM. Wydarzenie potrwa od 7 do 11 listopada 2018 roku, a projekcje odbędą się w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Organizatorzy zapraszają również na liczne wydarzenia towarzyszące.

warsztaty Cinemaforum. Foto. cinemaforum.pl

CINEMAFORUM – Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych, to festiwal prezentujący najlepsze filmy krótkometrażowe nagradzane na całym świecie. Kolejna edycja potrwa do końca tego tygodnia w warszawskiej Kinotece i co więcej – wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny!
 Cinemaforum to również miejsce branżowych spotkań, warsztatów czy akademickich dyskusji. Warto sprawdzić, jakie pozafilmowe atrakcje przygotowali organizatorzy festiwalu.

Imprezie towarzyszą pokazy premierowe, koncerty, panele dotyczące nowych technologii w branży filmowej, specjalistyczne warsztaty filmowe, spotkania z wybitnymi artystami i autorytetami polskiego kina, oraz przegląd konkursowy prezentujący światowe dokonania młodego kina. Celem przedsięwzięcia jest ukazanie wielowymiarowości zjawiska, jakim jest kino niezależne i tego, jak kształtuje się ono w poszczególnych częściach świata. Zadaniem projektu jest wskazanie odpowiednich dróg wszystkim tym, którzy chcą: nauczyć się realizować filmy, doskonalić swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną w tym zakresie, znaleźć i wybrać odpowiedni sprzęt filmowy oraz nawiązać kontakty z przedstawicielami z branży.” – podaje organizator wydarzenia, Stowarzyszenie FILMFORUM.

W Konkursie Głównym będzie można zobaczyć najciekawsze tytuły z krótkometrażowych sekcji największych światowych festiwali oraz nieznane jeszcze szerzej odkrycia. To unikalna szansa zapoznania się z bogactwem współczesnego krótkiego metrażu. Jury złożone z zawodowych twórców filmowych przyzna GRAND PRIX (nagrodę finansową w wysokości 5 tys. zł), natomiast publiczność wybierze swojego faworyta drogą plebiscytu.

Projekcje Konkursu Głównego odbędą się w piątek (9 listopada) i sobotę (10 listopada). Laureata poznamy podczas ceremonii finałowej w niedzielę 11 listopada (rozpoczęcie o godz. 19:30).

Koniecznie zapoznajcie się ze szczegółowym programem na stronie wydarzenia!

Zuzanna Niedzielska/Obcasy.pl

Wpis znaleziono dzięki:

- Cinemaforum

- Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych

- Kinoteka