Dj Adamus jest za legalizacją narkotyków…

Nie da się walczyć z ludzkimi słabościami – uważa DJ Adamus. Producent muzyczny chce legalizacji marihuany w Polsce, nie tylko dla ludzi przewlekle chorych.

Jego zdaniem może to przynieść wymierne korzyści nie tylko obywatelom, ale i państwu.  DJ Adamus jest natomiast wielkim przeciwnikiem dopalaczy, które mają negatywny wpływ na ludzkie zdrowie.

Jestem wielkim zwolennikiem legalizacji miękkich narkotyków, nawet tylko do celów medycznych, ale i rozrywkowych. Bo jeżeli coś, co jest pod kontrolą państwa jest o wiele bardziej bezpieczne niż coś, co nie jest pod kontrolą państwa – mówi DJ Adamus agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Z danych CBOS wynika, że 16 proc. spośród przebadanych Polaków powyżej 15. roku życia, zażywało kiedykolwiek marihuanę lub haszysz. Obecnie w Polsce marihuana jest zakazana przez prawo, coraz więcej środowisk domaga się jednak jej legalizacji. Dotyczy to zwłaszcza kupowania albo uprawy marihuany do celów leczniczych. Spośród gwiazd legalizację marihuany popierają: Michał Piróg, Kora, Liroy oraz DJ Adamus. Producent muzyczny zwraca uwagę, że marihuana jest znana ludziom od tysięcy lat.

To są rzeczy wykorzystywane przez pogańskich szamanów, bardzo dobrze znane ludzkości. Przykład prohibicji w Stanach Zjednoczonych w latach 20. udowodnił, że nie da się walczyć ze słabościami ludzkości, bo i alkohol, i narkotyki to jest nic innego jak nasza słabość od tysięcy lat, na którą mieliśmy i będziemy mieć ochotę jako zwierzęta, chociaż myślące, ale jednocześnie nadal zwierzęta – mówi DJ Adamus.

Zdaniem producenta muzycznego wprowadzenie przepisów zezwalających na swobodną uprawę konopi do celów przemysłowych i medycznych miałoby korzystny wpływ także na polską gospodarkę. Gwiazdor podaje przykład Kolorado w Stanach Zjednoczonych, gdzie po zalegalizowaniu marihuany znacznie wzrosły wpływy z podatków. Legalizacja tego miękkiego narkotyku, zdaniem DJ Adamusa, mogłaby też zlikwidować dużą gałąź przestępczości.

Jestem zdecydowanie przeciwnikiem tego, żeby z tym walczyć, tylko po prostu potrafić w cywilizowany sposób dojść z tym do porozumienia. Zwłaszcza że, tutaj pozdrawiam wszystkich fanów Henryka Sienkiewicza, pamiętajmy, że szlachcic Zagłoba już w tamtych czasach wiedział, że olej konopny to jest nic innego jak samo zdrowie – mówi DJ Adamus.

Producent muzyczny jest natomiast wielkim przeciwnikiem twardych narkotyków i tzw. dopalaczy. Uważa, że mają one negatywny wpływ na ludzkie zdrowie, a ich zażywanie ma na celu wyłącznie odurzenie się, a nie przyjemność.

– Swoją przygodę z Witkacym zacząłem właśnie od książki „Narkotyki”, gdzie on bardzo skrupulatnie i skrzętnie opisuje każde działanie narkotyku. Już w okresie międzywojennym uważał, że tytoń i alkohol to jest większe zło niż kokaina i peyotl – mówi DJ Adamus.

Legalizację marihuany medycznej popierają także niektóre partie polityczne, np. Twój Ruch i znaczna część SLD. Zdaniem rzecznika SLD Dariusza Jońskiego legalizacja marihuany mogłaby pomóc w walce z dopalaczami.