Angelina Jolie będzie wykładać na prestiżowej uczelni!

41-letnia supergwiazda Hollywood, znana jest nie tylko dzięki  filmowym kreacjom i zjawiskowej urodzie, ale również dzięki szerokiej działalności dobroczynnej. Aktorka jest m. in. ambasadorką dobrej woli UNHCR, członkinią Rady Stosunków Międzynarodowych oraz specjalną wysłanniczką Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców. 

Angelina Jolie. Fot. GA
Angelina Jolie. Fot. GA

I własnie z prowadzoną przez Jolie działalnością humanitarną, związana jest jej najnowsza rola. Angelina Jolie została mianowana profesorem wizytującym na prestiżowej brytyjskiej uczelni London School of Economics. Artystka ma prowadzić zajęcia ze studentami w ramach nowego programu studiów magisterskich Kobiety, Pokój i Bezpieczeństwo.

Program ten ma na celu propagowanie równości płci i pomagać kobietom z krajów owładniętych konfliktami zbrojnymi. Wraz z Angeliną, nominację na profesora uczelni otrzymał były brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague, który w 2010 r. wystąpił razem z piękną aktorką, z inicjatywą zapobiegania przestępstwom seksualnym w rejonach konfliktów.

Jolie  w opublikowanym oświadczeniu wyraziła nadzieję, że inne instytucje akademickie pójdą za przykładem nowego programu:

Konieczne jest pogłębienie dyskusji o rozszerzeniu praw kobiet i położeniu kresu bezkarności za przestępstwa, które w sposób nieproporcjonalny dotykają kobiet w rejonach konfliktów

Według aktorki, przestępstwa na tle seksualnym, których ofiarami padają kobiety, stanowią wyjątkowo ważną i nie cierpiącą zwłoki kwestię, którą należy się zająć w pierwszej kolejności.

Jolie w swoim oświadczeniu dodała, iż z niecierpliwością oczekuje rozpoczęcia pracy ze studentami, z którymi chce się podzielić doświadczeniami ze swojej pracy specjalnej wysłanniczki ONZ.

Angelina kolejny raz pokazała, że dobro świata, a zwłaszcza kobiet, bardzo mocno leży jej na sercu. I za to należy się jej ogromny szacunek.