Angelina Jolie zabiera głos w sprawie uchodźców

Znana głównie z roli Tomb Rider oraz z głośnego rozwodu z Bradem Pittem, Angelina Jolie znów pokazuje swoje zaangażowanie w kwestii praw człowieka. Znów, bo Angelina od lat zaangażowana jest w akcje humanitarne m.in. w dotkniętych głodem krajach afrykańskich. Tym razem postanowiła zacząć działania na większą skalę.

Źródło: Twitter @NATO

Aktorka objęła funkcję ambasadorki dobrej woli ONZ ds. uchodźców i w tej roli przyjechała wczoraj do Brukseli na spotkanie z przedstawicielami NATO i Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Filippo Grandim. Posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej miało miejsce w brukselskiej kwaterze głównej NATO, a głównym tematem rozmów był stan obozów przejściowych dla syryjskich uchodźców w Jordanii.

Angelina Jolie wyraziła swoje zaniepokojenie związane z trudną sytuacją i cierpieniem towarzyszącym codziennemu życiu syryjskich uchodźców.  Obóz, który odwiedziła aktorka zamieszkuje obecnie 83 tysiące osób, spośród których wielu to dzieci. Być może, dzięki zaangażowaniu znanych postaci z show-biznesu, zaistnieje szansa na poprawę ich losu.

 

Anna Dzielińska