Aurora Films – zapowiedzi premier do końca roku!

Aurora Films do końca roku wprowadzi do kin jeszcze 10 filmów. Wśród nich, pozycje nagradzane na największych światowych festiwalach, w Berlinie, Cannes oraz Wenecji.

Aurora Films – zapowiedzi premier do końca roku!

Już 17 sierpnia do kin trafi nagrodzony 5 Cezarami, „Do zobaczenia w zaświatach” w reżyserii Alberta Dupentela. To ekranizacja epickiej powieści Pierre’a Lemaitre’a, uhonorowanej Grand Prix Nagrody Goncourtów, określanej mianem „małego Nobla”. Wraz z filmem do księgarń trafi książka.

7 września na kinowe ekrany wejdzie zdobywca Srebrnego Lwa na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji „FOKSTROT”. Obraz znalazł się na tzw. shortliście do tegorocznych Oscarów, w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

W październiku widzowie będą mogli zobaczyć porywającą biografię ikony literatury młodzieżowej – Astrid Lindgren. Film prezentowany był na Gali Specjalnej ostatniego Berlinale. Zdobył główną nagrodę na tegorocznym Transatlantyku.

16 listopada zaplanowana jest premiera dramatu, ukazującego najczarniejszy dzień współczesnej Norwegii – „Utoya, 22 lipca”. Film pokazywany był w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie, gdzie otrzymał nagrodę Jury Ekumenicznego.

W grudniu w kinach pojawi się thriller „Płomienie”, na podstawie opowiadania Harukiego Murakamiego. Obraz wywołał bardzo entuzjastyczne reakcje krytyków na ostatnim festiwalu w Cannes, którzy wyróżnili go nagrodą FIPRESCI. A także został najwyżej ocenionym filmem w historii festiwalowego pisma Screen Daily, i otrzymał 3,8 punktów na 4 możliwe.