Bukiet ślubny w roli głównej

Odwieczne pytanie przyszłych Pań Młodych, „jaki bukiet wybrać?”. Zastanawiamy się, w jakim kolorze mają być kwiaty, jaka ma być forma oraz kształt bukietu.

Co więcej, udajemy się bezpośrednio do florystów w celu zgłębienia tematu. Pragniemy bukietu wspaniałego, pięknego, niepowtarzalnego, który zachwyci nas i innyc., a jednak mimo wszystko decydujemy się na tradycjonalizm. Wybieramy bukiet z najbardziej znanych nam kwiatów, który jest ładny, ale brak w nim nutki szaleństwa…

Zamiast tradycyjnego okrągłego bukietu – biedermeiera, który zazwyczaj składa się z jednego gatunku kwiatów i są to znane wszystkim głównie róże bądź goździki, proponujemy bukiet z kwiatów mieszanych. Niezależnie od pory roku dostępne są różne gatunki i odmiany, a szeroki wachlarz kolorów pozwoli nam stworzyć idealne połączenie barw. Mieszamy ze sobą kwiaty sezonowe, jak i te dostępne cały rok. Możemy bawić się kolorami, łączyć barwy pochodne, jak i kontrastowe, czyli ciepłe z zimnymi wraz z ich odcieniami. Mieszane bukiety są bukietami znacznie bogatszymi od tych, które wykonane są z jednego gatunku kwiatów, są bardziej ciekawe i radosne.Panie, które lubią się wyróżniać, mogą sobie pozwolić na bukiet bardziej awangardowy. Proponujemy bukiety z kwiatów o nietypowej formie czy fakturze. Modne jest m.in. wykorzystywanie kwiatów doniczkowych. Znanym przykładem jest przede wszystkim phalaenopsis czyli nasz pospolity storczyk w różnych odcieniach, bądź kwiaty gruboszowate, np. eszeweria lub rhipsalis, który dobrze prezentuje się w formie zwisającej. Coraz częściej spotyka się też bukiety, które w całości wykonane są z kwiatów doniczkowych, np. begonii bulwiastej. Takie bukiety są wspaniałą alternatywą dla tych, które powstały z kwiatów ciętych.Dla Pań, które chcą, aby ich bukiet był oryginalny i zjawiskowy polecamy taki o niestandardowej formie, np. zwisający tzw. kaskadowy, kula trzymana w ręku, berło, torebka kwiatowa lub półksiężyc. Do wyboru mamy przeróżne formy i kształty. Najważniejsze, aby dana forma pasowała do sylwetki Panny Młodej. Panie, które są filigranowe i mają szczupłą posturę powinny wybierać bukiety mniejsze, okrągłe, które nie będą ich przytłaczać. Z kolei Panie o „pełniejszych kształtach” i bardziej rozbudowanej sylwetce z pewnością mogą sobie pozwolić na bukiet większy, np. spływającą kaskadę, która optycznie doda smukłości, lub berło, które jest bukietem bardzo nowoczesnym i idealnie pasuje do awangardowych sukien oraz fryzur. Berło i kaskada polecane są szczególnie Paniom o wyższym wzroście.Należy również pamiętać o tym, żeby wybrany przez nas bukiet pasował do koloru oraz charakteru sukni. Polne kwiaty wspaniale prezentują się przy kreacjach romantycznych, zwiewnych, delikatnych. Przy sukniach, które są bardziej rozbudowane, np. takich, które posiadają koronki, czy falbanki pasuje bukiet nieco skromniejszy.

Floryści z całego świata każdego roku tworzą nowe trendy, jeśli chodzi o bukiety ślubne. W tym roku królować mają bukiety tęczowe, bardzo kolorowe, tchnące energią i magią.
Kolejnym trendem, równie ciekawym, są bukiety „ombre”, czyli bukiety cieniowane. Aby stworzyć taki bukiet wybiera się jeden lub dwa kolory, które położone są obok siebie na palecie barw, a kwiaty układane są od najciemniejszych do najjaśniejszych.Tworzyć się będzie również bukiety monochromatyczne, czyli bukiety jednobarwne, które powstały ze zmieszania różnego rodzaju roślin. Wykorzystuje się jeden kolor przewodni lub barwy bardzo zbliżone do siebie, dzięki czemu bukiet wygląda, jakby był w jednym i tym samym kolorze.

To, jaki bukiet wybierze dla siebie Panna Młoda ma dość duże znaczenie, ponieważ jest to nieodłączny i bardzo ważny element ślubu, a przede wszystkim pozwoli każdej kobiecie podkreślić swój własny indywidualny styl.

Otóż drogie Panie otwórzmy się na nowe pomysły, nowe trendy i stwórzmy bukiet idealny. Niech królują bukiety zniewalające swoim wyglądem, powalające kształtem i formą, prezentujące się niebanalnie i zjawiskowo. Nich będzie to bukiet odważny, zdecydowanie ponadczasowy, który urzeka i zachwyca, a przede wszystkim wyraża charakter i osobowość Panny Młodej oraz emocje, które będą Jej towarzyszyć w tym szczególnym dniu.

Specjalista portalu abcslubu.pl – Maja Skubich
Fot. mat. prasowe Bukieciarnia
Źródło: abcslubu.pl
www.abcslubu.pl
www.facebook.com/abcslubu