Czym i jak nakładać kremy BB?

Kremy BB cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet ceniących sobie naturalność. Są one lżejszymi substytutami podkładów, zapewniają wyrównanie kolorytu skóry, a często mają również właściwości nawilżające.

Sposoby nakładania kremów BB
Czym i jak nakładać kremy BB. Foto Jamie Street /Unsplash

Kremy BB lub podkłady można nakładać na wiele sposobów, a każdy z nich oferuje nieco inne efekty. Trudno jest wskazać jeden właściwy, dlatego każdy musi znaleźć własny, który najbardziej będzie odpowiadał jego potrzebom.

Do wybory są trzy podstawowe metody aplikacji produkty z wykorzystaniem: palców, gąbeczki lub pędzli do makijażu. Harry J, wizażysta współpracujący z Kontigo, poleca używanie akcesoriów: „Krem BB powinien wtapiać się w skórę i być niewidoczny, jednocześnie dając efekt zadbanej i naturalnie zdrowej skóry. Większość kobiet, z braku czasu i ze względu na wygodę, aplikuje krem BB palcami, ale zachęcam do wypróbowania pędzla lub gąbki. Być może nie będzie różnicy, ale bardzo często akcesoria te pomagają dosłownie wtopić się kosmetykowi w skórę”.

Na szybko – palcami

Palce zapewniają najłatwiejszy i najszybszy sposób aplikacji kremu BB. Ich naturalne ciepło rozgrzewa produkt, dzięki czemu łatwiej się on rozprowadza i wtapia w skórę. Podczas aplikacji należy pamiętać, aby go wklepywać, nie zaś rozsmarowywać. Dzięki temu krem BB lepiej wtopi się w skórę, a my uzyskamy największe krycie, jakie może on zaoferować.

Kremy BB – gąbeczka

Beauty blendery zawdzięczają swoją popularność wygodzie nakładania, jak również efektom, które oferuje. Makijaż wykonany gąbeczką wygląda naturalnie, a jednocześnie pozwala budować krycie oraz osiągnąć efekt nieskazitelnej cery. Beauty blender przed użyciem należy zmoczyć wodą, aby nie wchłaniał dużej ilości nakładanego produktu, a następnie delikatnie wklepywać za jego pomocą krem BB. – Wybierając gąbkę, warto zwrócić uwagę, aby miała jak najbardziej gładką i zbitą strukturę bez dziurek – radzi Harry.

Pędzlem, czyli profesjonalnie?

Profesjonalne akcesoria do makijażu nie są przeznaczone wyłącznie dla makijażystów. Aplikacja kremu BB za pomocą pędzla jest dostępna dla każdego i warto ją rozważyć, ponieważ zapewnia wysokie krycie. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, należy dobrać odpowiednie narzędzie. Pędzel do nakładania podkładu lub kremu BB powinien być miękki i gęsty, aby podczas aplikacji nie tworzył nieestetycznych smug. Narzędzie wykonane z syntetycznego włosia sprzyja oszczędności, ponieważ nie wchłania produktu, z kolei włosie naturalne zapewnia delikatniejszy efekt.

Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach higieny. Aplikatory takie jak gąbeczka i pędzel należy po użyciu umyć wodą z detergentem, np. delikatnym szamponem dla dzieci. W przypadku nakładania kremu BB za pomocą palców, koniecznie musimy umyć ręce tuż przed przystąpieniem do aplikacji.