DOTYKANIE KOBIETY – niesamowite portrety Nicholasa Javeda!

Nicholas Javed, urodzony 3 grudnia 1984 roku. Fotograficzny samouk i freelancer. Globtroter, baczny obserwator, cierpliwie doskonalący się w dziedzinie fotografii. Związany z Warszawą, Hamburgiem i Jersey, gdzie wysublimowała się jego pasja do fotografii krajobrazu. Fotografowanie zaczął pięć lat temu, od licznych przedstawień nieujarzmionej natury, które podsycane głodem podróży zaowocowało uznaniem jego prac.

dotykanie kobiety6

Jest niezwykle skromny, co mnie urzeka. Ma talent – wystarczy popatrzeć na jego prace. Odniósł sukces – jego niesamowite zdjęcia pojawiły się w Jersey Gallery, Professional Photographer, The Stylisto, Ipress Magazine, Visual Artistry Magazine oraz portalu Vogue Italy, gdzie wiele z nich zyskało wyróżnienie „The Best of Vogue”.

Co widzisz w kobiecie, kiedy rodzi się w Tobie pomysł na portret?

Widzę przede wszystkim piękno pochodzące z jej wnętrza – to jego pragnę dotknąć. Dla mnie kobieta to nie obiekt męskiego pożądania, lecz świadomy siebie byt – niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Kobiety są dla mnie tajemnicą. Chcę zwrócić uwagę na fakt, że mają wiele twarzy, złożoną osobowość. Podczas sesji schodzę w głąb, a artystyczna wizja, towarzysząca jej magia, pomagają wyrazić to, co na ogół trudno uchwytne w rzeczywistości.

Jak udaje Ci się wydobywać z portretowanych emocje?

Myślę, że pozwala na to moja otwartość i akceptacja okazywana innym. Ludzie przestają wtedy udawać, stają się wewnętrznie wolni, wreszcie mogą być sobą – to umożliwia wykonanie dobrego zdjęcia. Podczas sesji ważne jest, aby „nadawać na tych samych falach”
– rozmowa i nić porozumienia, jaka się wtedy pojawia, są dla mnie bezcenne.

Idealna modelka – pytam tu o rolę, w jakiej znaleźć się może każda fotografowana przez Ciebie kobieta – to taka, która..?

To taka, która posiada osobowość, potrafi wyrazić siebie, ekspresyjna, wrażliwa a zarazem pewna siebie.
Jak reagujesz na słowa uznania i sukces, który niewątpliwie odniosłeś? Przyznam, że byłam pod wrażeniem, kiedy przeczytałam, że jesteś samoukiem. Chapeau bas!

Każdego dnia jestem wdzięczny Bogu za wszystko, za każdy sukces, przyjmuję go z pokorą. Wiem też, że muszę się cały czas rozwijać, bo tylko rozwój, pasja, zaangażowanie i miłość do fotografii są gwarancją sukcesu.

Czy w tej chwili jesteś na etapie jakiegoś wyjątkowego projektu, który Cię „nakręca”? Zdradzisz o czym on będzie?

Tak, ale nie chcę na tym etapie zapeszać. Cały czas pojawiają się nowe pomysły, nowe projekty. Nigdy nie wiesz, co cię w życiu spotka. Fotografia jest w moim życiu wszechobecna, jest moją miłością.

Najważniejsze kobiety Twojego życia, to?

Moja mama, babcia i siostra – dają mi bezwzględne wsparcie każdego dnia.

Rozmawiała Aleksandra Biernacka

dotykanie kobiety

 

dotykanie kobiety8 dotykanie kobiety7 dotykanie kobiety5 dotykanie kobiety4 dotykanie kobiety3 dotykanie kobiety2 dotykanie kobiety
Nicholas Javed chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi. Z fotografem można spotkać się m.in. w nadchodzący weekend, tj. 14-15.03. podczas warsztatów fotograficznych w Krakowie.

Nicholas Javed, urodzony 3 grudnia 1984 roku. Fotograficzny samouk i freelancer. Globtroter, baczny obserwator, cierpliwie doskonalący się w dziedzinie fotografii. Związany z Warszawą, Hamburgiem i Jersey, gdzie wysublimowała się jego pasja do fotografii krajobrazu. Fotografowanie zaczął pięć lat temu, od licznych przedstawień nieujarzmionej natury, które podsycane głodem podróży zaowocowało uznaniem jego prac. Temat człowieka pojawił się w jego pracach dwa lata temu i szybko stał się centrum zainteresowania. Od tamtej pory fotografia stała się jego sposobem opowiadania o życiu. Nicholas nieustannie poszukuje, balansuje pomiędzy fotografią portretową a fashion, pomiędzy tradycyjnymi kliszami, a spełnianiem się w cyfrowej edycji, wysuwając na pierwszy plan piękno- krajobrazu, kobiety, codziennych sytuacji oraz emocje

www.facebook.com/nicholasjaved
www.nicholasjaved.eu