Odważnie i stylowo czy dziwnie? Buty nowej premier Wielkiej Brytanii

Po poddaniu się dymisji Davida Camerona premierem Wielkiej Brytanii po raz drugi w historii została kobieta. Theresa May bez wątpienia jest godną następczynią Margaret Thatcher, ponieważ uchodzi za równie trudną i twardą osobę. Jednak w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, nowa "Żelazna dama" kocha też modę i dziwaczne buty!

Theresa May, GA.
Theresa May, GA.

Theresa May reprezentuje na wyspach partię konserwatywną. Imponujące wykształcenie i doświadczenie w polityce nie przeszkadza jej w byciu wielką miłośniczką mody, a co najważniejsze butów.

Theresa May, Elizabeth Queen II.
Theresa May, Elizabeth Queen II.

Wczoraj 59-letnia May po raz pierwszy wygłosiła publiczne przemówienie przed samą królową Elżbietą II. Uwagę mediów przykuła jednak nie tyle treść, co jej… zaskakujące obuwie! Otóż na spotkanie z królową założyła niskie szpilki w panterkę.

screenshot @twitter
screenshot @twitter

Oficjalnie nie mówi się ile dokładnie par butów ma nowa Pani Premier. Jest to jednak podobno kolekcja gigantycznych rozmiarów.

theresa may #shoes

Nie żałuję tego, że jestem znana ze swoich butów. Dzięki nim udaje mi się przełamywać lody – wyznała May w jednym z wywiadów. Stwierdziła nawet, że to właśnie jej styl zachęcił niektóre młode kobiety do wejścia w świat polityki.

Spotkałam kiedyś w parlamencie młodą kobietę, która miała świetne buty. Powiedziałam jej, że mi się podobają – a ona wyznała mi, iż właśnie moje buty były powodem, dla którego zaangażowała się w politykę – opowiadała May.

Brytyjskie media nie ukrywają przerażenia i sugerują, że powinna jednak czerpać bardziej z ikony stylu na wyspach – księżnej Kate. My podziwiamy i kibicujemy tej odważnej i mądrej kobiecie!