Ewa Minge szyje maseczki dla szpitali

Projektantka zadeklarowała placówkom medycznym swoją pomoc w walce z koronawirusem. Jej szwalnie zajmą się szyciem odzieży ochronnej.

Ewa Minge szyje maseczki dla szpitali. Foto Instagram @eva_minge

Coraz częściej w mediach pojawiają się informacje, że Polska nie jest przygotowana do walki z koronawirusem. W szpitalach powoli zaczyna brakować jednorazowych środków ochronnych w postaci maseczek i kombinezonów, a pandemia wciąż się rozszerza. Na dramatyczne apele służby zdrowia postanowiła odpowiedzieć Ewa Minge. Projektantka mody zatrzymała produkcję ubrań swojej marki, a zamiast tego poleciła swoim szwalniom szycie maseczek i kombinezonów dla służb medycznych. Cała produkcja ma charytatywny charakter, a jej początki możemy zobaczyć na oficjalnym profilu na Instagramie marki. Zamieszczono tam dwa filmiki z podpisem:

„W tym trudnym czasie moda schodzi na dalszy plan. Najważniejsze jest ludzkie życie, które każdego dnia podtrzymują pracownicy służby zdrowia. W trosce o nich, wszystkie nasze zakłady produkcyjne przekształciliśmy tak, aby za darmo szyć i dostarczyć szpitalom, które się do nas zgłosiły niezbędną odzież ochronną i maseczki.⁣⁣ Bądźcie zdrowi.⁣⁣ #ewaminge”

https://www.instagram.com/p/B96d2mtgKkh/