„Geniusz: Picasso” z dwiema głównymi nominacjami do Nagród Emmy 2018

„Geniusz: Picasso” został nominowany do Nagrody Emmy 2018 jako najlepszy serial limitowany, ale to nie jedyna kategoria, w której pojawiła się ta produkcja kanału National Geographic.

„Geniusz: Picasso” z dwiema głównymi nominacjami do Nagród Emmy 2018

„Geniusz: Picasso” to druga część antologii telewizyjnej „Geniusz”.  Tym razem twórcy nakreślili niezwykły portret jednego z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych artystów XX wieku, którego kariera trwała nieprzerwanie przez 80 lat.  „Geniusz: Picasso” pokazuje porywczy temperament i niezwykłą wenę twórczą, które były nierozerwalnie związane z pełnym zawirowań życiem prywatnym malarza – burzliwymi małżeństwami, licznymi romansami, zmieniającymi się sympatiami politycznymi i przelotnymi fascynacjami.  W serii pojawia się również wątek polski związany z wizytą artysty na Światowym Kongresie Intelektualistów w Obronie Pokoju, który w 1948 roku odbył się we Wrocławiu.

Antonio Banderas, który wcielił się w tytułową rolę „Geniusza: Picasso” przeszedł ogromną metamorfozę, a rola którą stworzył nie pozostawia wątpliwości, że ojciec kubizmu i geniusz malarstwa to niezwykle złożona i zaskakująca postać.

Jestem wdzięczny Akademii Telewizyjnej za to niezwykłe wyróżnienie. Kiedy dorastałem w Maladze, przechodziłem codziennie pod domem Pabla Picassa w drodze do szkoły. Trudno mi wyrazić w słowach to, co teraz czuję jako aktor, który zagrał tak istotną dla mnie postać. Tę nominację dedykuję mieszkańcom mojej rodzinnej Malagi i samemu Pablowi. Muszę również podziękować kanałowi National Geographic, Fox 21 Television Studios, Imagine Entertainment i producentowi wykonawczemu oraz reżyserowi Kenowi Billerowi za ich ogromny wysiłek, by serial był dostępny dla widzów na całym świecie.

„Geniusz: Picasso” z dwiema głównymi nominacjami do Nagród Emmy 2018
10-odcinkowy serial “Geniusz: Picasso” został wyprodukowany przez wytwórnię 21 Television Studios i Imagine Television. Producentami wykonawczymi byli zdobywcy Nagród Akademii Filmowej, Brian Grazer i Ron Howard, którzy tak skomentowali nominacje:

„Jesteśmy niezwykle wdzięczni Akademii Telewizyjnej za docenienie drugiej części serii “Geniusz”,  z której wszyscy w Imagine Entertainment jesteśmy bardzo dumni. Chcemy również pogratulować Antonio Banderasowi za to, że został doceniony za niezwykłą przemianę w Pabla Picassa – jego bohatera z rodzinnego miasta. Antonio Banderas był stworzony do zagrania tej roli. To też wspaniały moment dla setek osób pracujących na planie i za kulisami produkcji – niektórzy z nich również dostali dziś nominacje. Chcemy podziękować naszym partnerom z Geographic, Fox 21 Television Studios, Madison Wells Media i EUE/Sokolow za ich niezłomny wysiłek.”

Pozostałe nominacje dla serii “Geniusz: Picasso”:

  •  Najlepsze zdjęcia do serialu limitowanego bądź filmu telewizyjnego
  •  Najlepsze kostiumy z epoki
  •  Najlepsze fryzury w serialu limitowanym bądź filmie telewizyjnym
  •  Najlepsza charakteryzacja w serialu limitowanym bądź filmie telewizyjnym (naturalna)
  •  Najlepszy miks dźwięku w serialu limitowanym, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym
    „Geniusz: Picasso” z dwiema głównymi nominacjami do Nagród Emmy 2018