George i Amal Clooney wspierają dzieci imigrantów!

Małżeństwo Clooney'ów postanowiło zaangażować się w sprawę ludzkiego losu. A dokładniej skupili się na pomocy dzieciom imigrantów.

Foto vanguardweb/ Instagram.com

George i Amal Clooney to małżeństwo jak z obrazka. Idealna para, którą łączy zaangażowanie w sprawy ludzi potrzebujących. Amal jest prawniczką, która w swojej działalności skupia się głównie na prawach człowieka z pewnością wie, komu takowa pomoc przyda się najbardziej. Z tego też powodu nie mogą przejść obok ludzkich krzywd obojętnie.

Stąd ich najnowszy krok, który jest ogromnym wsparciem dla rodzin imigrantów. Głównie skupili się na dzieciach, które niestety są odrywane od swoich rodziców. Jest to efekt wprowadzenia przez Donalda Trumpa nowego prawa w Stanach Zjednoczonych. Jednak jak zapowiedział prezydent, prawo to ma zostać zmienione, a rozdzielanie rodzin zakończone.

Jednak niczemu winne dzieci cierpią na całej tej sytuacji, do czasu jej rozwiązania. Dlatego właśnie Małżeństwo Clooney’ów przekazało na ich rzecz 100 tysięcy dolarów. Para swój krok argumentowała przede wszystkim tym, że sami są rodzicami i los dzieci nie jest im obojętny. W oświadczeniu czytamy:

W pewnym momencie w przyszłości nasze dzieci będą nas pytać: „Czy to prawda, że nasz kraj rzeczywiście odbierał dzieci ich rodzicom i umieszczał je w ośrodkach detencyjnych?”. A kiedy odpowiemy tak, zapytają nas, co z tym zrobiliśmy. Co powiedzieliśmy. Gdzie stoimy. Nie możemy zmienić polityki tej administracji, ale możemy pomóc w obronie jej ofiar. Dziś Clooney Foundation for Justice przekaże 100 tys. dolarów na rzecz Young Centre for Immigrant Childrens Rights.

Szefowa fundacji, Maria Woltjen na której konto powędrują pieniądze na pomoc dzieciom odpowiedziała błyskawicznie:

Polityka tej administracji lekceważy prawo międzynarodowe i podstawowe zasady ludzkiej przyzwoitości. Traktowanie dzieci w tak okrutny sposób nie tylko narusza ich prawa, ale także ich podstawowe potrzeby. Robimy wszystko, co możemy, aby działać w imieniu tysięcy dzieci, które są oddzielone i samotne, i jesteśmy wdzięczni za hojne wsparcie George’a i Amala Clooney i Clooney Foundation for Justice – to bardzo istotne w tym czasie.

Para często angażuje się w sprawy związane z ich krajem. W lutym przekazali pół miliona dolarów na walkę z dostępem do broni.

Kibicujemy takim działaniom!