Głośny rozwód Arnolda Schwarzeneggera nareszcie sfinalizowany

Procedury trwały aż 10 lat! 28 grudnia filmowy Terminator i jego żona oficjalnie przestali być małżeństwem.

Arnold Schwarzegger
Głośny rozwód Arnolda Schwarzeneggera nareszcie sfinalizowany. Foto Instagram @schwarzenegger

Zagraniczne media donoszą, że we wtorek Arnold Schwarzenegger i jego (była już) żona Maria Shriver w świetle prawa przestali tworzyć związek małżeński. Filmowy Terminator i dziennikarka od 2011 roku żyli w separacji. Przyczyną rozpadu relacji były liczne zdrady aktora. Owocem jednej z nich okazał się nieślubny syn Schwarzeneggera.

Kto zgarnął majątek?

74-letni gwiazdor osiągnął w życiu naprawdę wiele. Nie tylko stał się ikoną kina akcji, lecz również pełnił funkcję Gubernatora Kalifornii, zajmował się kulturystyką, a także biznesem. Nic dziwnego, że zdołał zgromadzić ogromną fortunę.
Maria Shriver, która jest matką czwórki dzieci Schwarzeneggera, nie zamierzała jednak odejść od męża z pustymi rękami. Na szczęście dla kobiety podstawy do domagania się części majątku dawała jej niepodpisana przed złożeniem przysięgi małżeńskiej intercyza. To właśnie zawikłane kwestie finansowe sprawiły, że rozwód pary tak się przeciągnął.
Choć szczegóły oficjalnego rozstania aktora i dziennikarki nie zostały ujawnione, dziennikarze spekulują, iż byli małżonkowie podzielili się fortuną na pół. Oznacza to, że każda ze stron otrzymała około 200 milionów dolarów.

Najciemniej pod latarnią

Małżeństwo aktora oraz Marii Shriver – siostrzenicy Johna F. Kennedy’ego – trwało 35 lat. Para pobrała się w 1986 roku i przez ćwierć wieku stanowiła szczęśliwy duet. A przynajmniej z pozoru…
W 2011 roku okazało się, że słynny aktor nie był wierny żonie. Zdradzał ją z gosposią, pod wspólnym dachem. Owocem tego romansu okazało się nieślubne dziecko. Syn filmowego Terminatora dojrzewał w domu Schwarzeneggera na oczach Shriver. W końcu, gdy chłopak skończył 15 lat, Maria zaczęła dostrzegać podobieństwo pomiędzy nim a mężem. Wtedy to gosposia przyznała się przełożonej do romansu z Arnoldem.

Arnold Schwarzenegger i jego zdrady

Cała ta afera bardzo szybko obiegła media na całym świecie. Na dodatek coraz więcej kobiet zaczęło głośno mówić o tym, że miały romans z aktorem. Schwarzenegger przestał już ukrywać swoją niewierność. W takiej sytuacji jego małżeństwo nie mogło przetrwać. Gwiazdor rozstał się z matką czwórki swoich dzieci. Jak jednak podkreśla, on i Maria utrzymują przyjacielskie relacje.