Irena Szewińska nie żyje

Irena Szewińska, zmarła w piątek w wieku 72. lat Niezwykła postać, zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich w lekkoatletyce: 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe aktywistka, wiceprezes PKOl i członkini MKOl.

Irena Szewińska. Foto PZLA
O śmierci poinformował mąż Janusz Szewiński. Irena Szewińska walczyła z nowotworem. Ostatnio nastąpił nawrót choroby.

Prezes prezes MKOl Thomas Bach w wielkim smutku poinformował: Aby uczcić jej pamięć, poprosiłem o opuszczenie flagi olimpijskiej w siedzibie MKOl”.

„Jestem zszokowany i zasmucony odejściem naszej drogiej koleżanki Ireny Szewińskiej. Cała rodzina olimpijska jest w głębokim smutku. Irena zostanie zapamiętana na zawsze jako wybitna osobowość, zarówno jako sportowiec, jak i członek MKOl. Dzięki swojej łagodności i skromności była prawdziwym wzorem do naśladowania. Inspirowała sportowców i kobiety na całym świecie.

– Chwile spędzone razem na długo pozostaną w mojej pamięci. W tym trudnym czasie nasze myśli są z jej ukochanym mężem Januszem, całą jej rodziną i wszystkimi przyjaciółmi w Polsce. Aby uczcić jej pamięć, poprosiłem o opuszczenie flagi olimpijskiej w siedzibie MKOl na trzy dni” – powiedział Bach.

Zgodnie z decyzją Prezesa PZLA Henryka Olszewskiego od 2019 roku w dniu 29 czerwca (lub dniu najbliższym daty) #PZLA będzie organizował Memoriał Ireny Szewińskiej