Kasia Moś w finale Eurowizji!

Nasza reprezentantka zakwalifikowała się do sobotniego finału 62. Konkursu Piosenki Eurowizji!

mosia
Kasia Moś w finale Eurowizji, Instagram@kasiamos_official.

Wczoraj odbył się pierwszy półfinał 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wśród uczestników, którzy zakwalifikowali się do finałowego koncertu, który odbędzie się 13 maja, znalazła się także Kasia Moś!

Uczestników Eurowizji oceniali zarówno jurorzy jak i telewidzowie (głosy „przekładane” na punkty liczone są w stosunku 50:50). Występy dla jury podczas kostiumowej próby generalnej odbyły się dzień przed „właściwymi” koncertami w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Kijowie.

W trakcie pierwszego półfinału zobaczyliśmy 18 wykonawców. Kasia Moś zaprezentowała się jako 11. i zaśpiewała utwór „Flashlight”. Na scenie towarzyszył jej brat, skrzypek Mateusz Moś. Polka wystąpiła w długiej, dwuczęściowej, białej sukni, którą zaprojektował Mario Menezi, a uszyła jej mama.

mos
Kasia Moś w finale Eurowizji, Instagram@kasiamos_official.
– Bądź sobą, bądź szczery, otaczaj się niesamowitymi ludźmi i pozytywną energią – mówiła Moś na konferencji prasowej po półfinałowym konkursie. Polka wystąpi w pierwszej części sobotniego finału Eurowizji.
Oprócz Polki do finału zakwalifikowali się artyści z Mołdawii, Azerbejdżanu, Grecji, Szwecji, Portugalii, Armenii, Australii, Cypru i Belgii.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w sobotę!

kasiaa
Kasia Moś w finale Eurowizji, Instagram@kasiamos_official.