Kolekcja Ilony Majer i Rafala Michalaka na sezon wiosna-lato 14

Kolekcja Ilony Majer i Rafała Michalaka na sezon wiosna-lato 14 to mix minimalizmu lat 90-tych z mocno rockowym stylem londyńskiej ulicy początku lat 70-tych. MMCstudio jak zawsze stawia nacisk na nowoczesność i ekskluzywność tkanin i krojów.

MMCstudio jak zawsze stawia nacisk na nowoczesność i ekskluzywność tkanin i krojów. Tym razem projektanci odkrywaja oryginalne teflonowane wełny i jedwabie dające efekt sportowego miejskiego szyku. Motywem przewodnim kolekcji stała się ultracienka  szara tkanina która dzięki nowoczesnemu  wykończeniu sprawia wrażenie ciężkiej struktury, a w rzeczywistości jest lekka jak pergamin. W kontraście do wyjątkowo lekkich jedwabnych tkanin pojawia się także ciężka lureksowa dzianina. Tonacja kolekcji została ograniczona do kilku podstawowych kolorów dających efekt nowoczesnej purystycznej całości.
Projektanci wykorzystali  w kolekcji oryginalne elementy plisowań zestawianych  w pionowych jak i poziomych blokach konstrukcyjnych. Szare plisy pozornie masywne dopiero w dotyku okazują się  ultralekkie.
Ilona Majer i Rafał Michalak również w tym sezonie bawią się konwencją. Elegancka solejka w połączeniu ze sportową kurtką wykończoną białym pikowanym ściągaczem nabiera współczesnego charakteru, a duża ilość zamków w modelach, przypomina o sportowej nucie, zawsze obecnej w kolekcjach MMCstudio.

MMC STUDIO DESIGN tworzą projektanci Ilona Majer i Rafał Michalak, absolwenci ASP w Łodzi.
Marka nagrodzona została tytułami Doskonałość Mody Twój Styl oraz Projektanci Roku. Kolekcje MMCstudio prezentowane były na wielu polskich i zagranicznych pokazach (Warszawa ,Krakow ,Łódź, Nowy Jork, Moskwa, Lizbona). Projektanci współpracowali również z operą i teatrem.
W wyjątkowej sesji prezentującej wiosenną kolekcję MMCstudio wystąpiła jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich modelek Emilia Nawarecka/D’vision
zdjęcia: Aldona Karczmarczyk / Van Dorsen
stylizacja: Marta Kalinowska
make up: Marianna Yurkiewicz / D’Vision ART
włosy: Emil Zed / Van Dorsen

Projektanci stworzyli własny, charakterystyczny styl nonszalanckiego, ekskluzywnego minimalizmu. Ubrania z metką MMC wykorzystywane są w sesjach najlepszych magazynów dla kobiet. Kreacje ich projektu, noszą osoby ze świata mody, filmu, muzyki: Anja Rubik, Zuza Bijoch, Joanna Horodyńska, Margaret, Aneta Kręglicka, Kinga Rusin, Marina Łuczenko.

Kolejną odsłoną kampanii MMCstudio SS’14 jest wyprodukowany podczas sesji zdjęciowej film, którego autorem jest Jacenty Karczmarczyk.