Polski skoczek otrzymał od fanów… siedmiometrowego bałwana!

Dawid Kubacki pochodzi z Nowego Targu. Jest Idolem Młodzieży w oddalonej o sześć kilometrów dalej, niewielkiej gminie Szaflary. Skoczek poświęcił trochę wolnego czasu na spotkanie się ze swoimi fanami, którzy przygotowali dla niego wyjątkowy prezent!

Foto. PAP / polsatsport.pl

W sobotę byliśmy świadkami historycznego wydarzenia. Przed chwilą w austriackim Bischofshofen zakończył się 66. Turniej Czterech Skoczni. Rywalizację wygrał Kamil Stoch, który tym samym zatriumfował we wszystkich czterech dotychczasowych konkursach! Kamil Stoch dokonał tego, co do tej pory osiągnął tylko sam Sven Hannawald.

Jednak nie tylko Stoch był na ustach wszystkich mediów. Po piętach depcze mu równie utalentowany skoczek – podchodzący z Nowego Targu, Dawid Kubacki (btw. niezłe „ciacho” facebook/Mustaf90). Choć w sobotnim turnieju zajął 9. miejsce, to i tak ten 27-letni sportowiec może pochwalić się wieloma sukcesami w skokach narciarskich. Jest zwycięzcą Letniego Grand Prix 2017, medalistą Mistrzostw Świata, a także reprezentował Polskę na Zimowej Olimpiadzie w Soczi w 2014 roku.

Prócz sportu Kubacki interesuje się… lotnictwem i modelarstwem. Po „Godzinach” samodzielnie konstruuje sterowane radiem statki powietrzne i planuje starać się o licencję pilota. Od lat związany jest z Martą Majcher i choć unika medialnych wystąpień z partnerką, to chętnie dzieli się z fanami osobistymi zdjęciami na Instagramie czy Facebooku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I znów polatane Tym razem doleciałem na miejscu #dk #manner #teampoland #goodcompetition #worldcup #oberstdorf #congrats @kamilstochofficial @piotr_zyla_official @szyybki #

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

Dawid prywatnie przyjaźni się z kolegami z kadry – Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą i Maciejem Kotem. Zobaczcie, czym zajmuje się na co dzień!

Kubacki przeżywa właśnie swój najlepszy sezon w karierze. W Pucharze Świata zgromadził aż 741 punktów, co daje mu piątą pozycję. Kilka tygodni temu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w konkursie i… aż sześć razy stawał na podium!

We wtorek Kubacki odwiedził małą miejscowość, położoną o sześć kilometrów od jego rodzinnego Nowego Targu – gminę Szaflary. Tam spotkał się z Młodzieżą, która pogratulowała mu sukcesów i przygotowała specjalną niespodziankę!

– Podziękowania dla Dawida Kubackiego za chęć że znalazł chwilę czasu dla naszej młodzieży ze Szkół Gminy Szaflary ,,Serce Podhala” , aby sprawić im wielką radość spotykając się z nimi chociaż chwilę na rozmowę, rozdając autografy i robiąc pamiątkowe zdjęcia – napisał w mediach społecznościowych Łukasz Rutkowski, były skoczek narciarski. Obecnie szkoli on dzieci i młodzież w Klubie Sportowym Rutkow-Ski.

Hubert Chmielewski / polsatsport.pl