Meghan Markle o równości płci

Księżna Sussex wzięła udział w panelu dyskusyjnym, który dotyczył zagadnienia równości płci. W wydarzeniu towarzyszył jej książę Harry. Co powiedziała Meghan?

Meghan Markle o równości płci. Foto. Instagram meghanmarkle_official

Meghan Markle wzięła udział w dyskusji dotyczącej równości płci. Księżna rozmawiała z młodymi liderami, którzy prowadzą przedsięwzięcia wspierające równość i integrację w krajach takich jak: Republika Południowej Afryki, Nigeria, Irak, Bangladesz, Malawi.

Na początku spotkania Meghan stwierdziła, że nie mogłoby się ono odbyć, gdyby nie byli na nim obecni mężczyźni: ,,Nie możesz rozmawiać o wzmocnieniu pozycji kobiet tylko z kobietami” – powiedziała. Książę Harry, który jej towarzyszył, angażuje się w sprawę równouprawnienia już od 2013 roku. Tymczasem księżna od 2014 roku współpracuje z organizacją charytatywną łączącą i finansującą młodych liderów z globalnej rodziny Commonwealth, którzy ciężko pracują, aby ukształtować i zmienić świat.

Pojawienie się książęcej pary podczas wydarzenia miało miejsce zaledwie kilka dni po emisji emocjonalnego dokumentu ITV Harry & Meghan: An African Journey. Meghan opowiedziała w nim o cierpieniu związanym z wielką nagonką medialną, która towarzyszy jej od czasu związku z Harrym. Dokument wzbudził wiele kontrowersji, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie.

Meghan Markle o równości płci. Foto. Instagram meghanmarkle_official

Wpis znaleziono dzięki:

- Meghan Markle

- Równość płci

- Książę Harry