Mezoterapia CGF – skorzystaj z mocy Twojego organizmu!

Ludzkie ciało jest niesamowitym tworem, który potrafi dokonywać niewyobrażalnych rzeczy. Wiedzą o tym dobrze twórcy mezoterapii skoncentrowanymi czynnikami wzrostu, która wykorzystuje białka pozyskane z krwi pacjenta.

mezoterapia cgf
Mezoterapia CGF – skorzystaj z mocy Twojego organizmu! Foto FMBoard/Pinterest

Jeśli zmagasz się ze zmarszczkami, wiotką skórą czy wypadaniem włosów, to bardzo możliwe, że rozważałaś już mezoterapię igłową. Ten popularny zabieg nie bez powodu cieszy się na świecie wielkim uznaniem. Używa się w nim gotowych preparatów, takich jak kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, a także witaminy, oligoelementy i aminokwasy. Odpowiednio dobrane substancje pozwalają na szybką regenerację skóry, poprawę elastyczności, usunięcie małych i spłycenie głębokich zmarszczek, pozbycie się cellulitu. W poszukiwaniu intensywniejszych efektów warto jednak sięgnąć po to, co zapewniła nam natura. Mezoterapia CGF wykorzystuje nasze własne białka, uzyskując dzięki nim spektakularne wyniki.

Zobacz także: Własna krew pomoże w regeneracji dziąseł?

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej wykonuje lekarz medycyny estetycznej. Polega on na śródskórnym podaniu niewielkich dawek leczniczych substancji. Dla uzyskania pełnego efektu potrzebna jest zazwyczaj seria kilku zabiegów, powtarzanych co 4-6 tygodni. Mezoterapię najczęściej wykonuje się na twarzy, szyi i dekolcie, wierzchu dłoni i okolicach intymnych. Można ją zastosować również w miejscach dotkniętych cellulitem oraz na skórze głowy, w celu leczenia łysienia.

Mezoterapia CGF

Mezoterapia CGF wygląda tak jak standardowy zabieg mezoterapii igłowej. Jedyną różnicą jest wstrzykiwana substancja oraz przygotowanie, kiedy lekarz pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi. To z niej specjalista wydziela bowiem skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste. Ten zabieg to najbezpieczniejsza terapia, którą do zaoferowania ma medycyna regeneracyjna, ponieważ nie wytwarza ryzyka alergii ani działań niepożądanych.

Rodzaje terapii

Jak wyjaśniono nam w Klinice medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff, pacjenci decydujący się na mezoterapię skoncentrowanymi czynnikami wzrostu mają do wyboru jedną z trzech terapii – CGF Liquid, CGF Harmony i CGF One. CGF Liquid wykorzystuje skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste. Natomiast podczas CGF Harmony, który przeznaczony jest do skóry wymagającej głębszej regeneracji, składniki te zawieszone są dodatkowo w specjalnym żelu. Dzięki temu preparat może być podany zarówno metodą mezoterapii, jak i przez kaniulę, a efekty są silniejsze i bardziej długotrwałe. Natomiast CGF One polecany jest pacjentom, którzy zainteresowani są terapią małych obszarów. To najlepszy wybór dla tych, którzy chcieliby poprawić okolice oczu i ust bądź grzbiety dłoni. Niezależnie od wybranej terapii zabieg wykonuje się 3 razy w kilkutygodniowych odstępach.