Molestowanie w pracy czy milion funtów? Emma Watson mówi stanowcze nie!

Niedawno w Wielkiej Brytanii powstał fundusz ,,UK justice and Equality Fund'', dzięki któremu osoby molestowane w pracy, mogą uzyskać niezbędną pomoc prawną oraz wsparcie psychiczne. Inicjatywę wsparło 200 brytyjskich aktorek, w tym sama Emma. W jaki sposób?

Foto emmawatson.Instagram

Gwiazda przekazała na działalność fundacji milion funtów, a na swoim Instagramie opublikowała znaczące słowa. – Każdy z nas jest odpowiedzialny za kreowanie zmiany, bez względu na to, w jakiej dziedzinie pracujemy. Prosimy wszystkich o stworzenie świata, z którego możemy być dumni, czuć się bezpiecznie oraz być równi. Poprzez wsparcie tej organizacji, aktorka chce zakończyć czas w którym przemoc i prześladowania są powszechne.

Czy apel młodej gwiazdy to tylko fanaberia? Wręcz przeciwnie. Pośrednim impulsem do powstania nowej organizacji były skandale, które wybuchły po ujawnieniu molestowania kobiet w Hollywood. Również akcja #metoo pokazuje, jak wielki jest to problem w skali całego świata. Jedno jest pewne: Emma Watson zachowała się z klasą.