Na co zwrócić uwagę urządzając pokój dla pierwszaka?

Rozpoczęcie roku szkolnego za nami - niektóre dzieci postawiły w szkołach swoje pierwsze kroki. Jeszcze nie jest za późno, żeby zajrzeć do ich pokoi i sprawdzić, czy jest tam wszystko, czego potrzebują, aby przejść przez ten rok zdrowo i z wzorowymi stopniami.

Na co zwrócić uwagę urządzając pokój dla pierwszaka?
Na co zwrócić uwagę urządzając pokój dla pierwszaka?

 

Odpowiednia postawa – zdrowy kręgosłup

Kształtowanie zdrowych nawyków u dzieci to podstawa dobrego wychowania, dlatego powinniśmy przyzwyczajać dziecko, że lekcje odrabia się przy biurku, siedząc na krześle, wygodnie opartym, a nie na łóżku, trzymając zeszyt na kolanach. Biurko to najważniejszy atrybut meblarski ucznia. Powinno być odpowiedniej dla dziecka wysokości, ale także szerokości, aby pomieściło wszystkie zeszyty, książki, a czasem bloki rysunkowe i inne przybory do zadań plastycznych. Odpowiednio dostosowane do wymiarów dziecka i do wysokości biurka powinno być także krzesło. Za niskie krzesło w stosunku do biurka sprawiać może, że dziecko będzie na nim kucać lub podwijać nogi, co po kilku miesiącach regularnego siedzenia w takiej pozycji doprowadzi do skrzywienia kręgosłupa.
Za wysokie krzesło w stosunku do biurka sprawi, że nasze dziecko będzie musiało się przesadnie pochylać, co również może zaszkodzić jego kręgosłupowi. Taki zestaw o nazwie Junior, o przemyślanych dla pierwszaka proporcjach, klasycznych kształtach i uniwersalnym białym kolorze, można znaleźć w ofercie polskiej marki Pinio. To propozycja, która szczególnie przypadnie do gustu chłopcom, a na dziewczynki czeka biurko w stylu prowansalskim z kolekcji Parole.
Firma oferuje wiele prostych i dizajnerskich kolekcji, wśród których można znaleźć także proste biurko, które wpiszę się w każdą stylistykę w pokoju.

Nie mniej ważny wzrok

W drugiej kolejności, z troski o dobry wzrok dziecka, powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie w pokoju. Na biurku musi stanąć mała lampka, dająca niezbyt mocne światło. Pod sufitem zawisnąć powinna dobrze oświetlająca pomieszczenie lampa wisząca. Oprócz nich, przyda się lampka lub kinkiet przy łóżku, do wieczornego czytania.

A gdzie książki?

Pomyśleliśmy o najważniejszym: prostych plecach i zdrowym wzroku. Jednak naszemu uczniowi nadal brakuje pojemnej komody, w której schowa wszystkie szkolne przybory i książki. W ofercie Pinio znajduje się szeroki wybór komód w różnym stylu, te najbardziej minimalistyczne i uniwersalne znajdziemy w kolekcji Lara.

Na koniec zadbajmy o wygodne łóżko, aby nasz maluch każdego dnia wstawał wyspany.