„Obietnica poranka” – ekranizacja polsko-francuskiego bestsellera w kinach

Na ekrany wkrótce wejdzie adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego, wybitnego francuskiego pisarza polskiego pochodzenia.

„Obietnica poranka” – ekranizacja polsko-francuskiego bestsellera już w kinach. Foto: materiały prasowe.

„Obietnica poranka” to epicka opowieść o wielkiej, wszechmogącej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata.

Dzięki niezwykłej i szalonej matce (w tej roli brawurowa Charlotte Gainsbourg), życie głównego bohatera pełne jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic. A niesamowite przygody, jakich Romain doświadcza, pozwalają mu stać się jednym z czołowych powieściopisarzy XX wieku.

W rolę pisarza wcielił się Pierre Niney, znany polskiej publiczności m.in. z „Frantza” oraz „Yves Saint Laurent” – biografii jednego z największych kreatorów mody. Charlotte Gainsbourg, która na potrzeby roli nauczyła się mówić po polsku, zagrała w filmie Ninę  – matkę autora. W epizodach wystąpili także polscy aktorzy, m.in. Katarzyna Skarżanka, Marta Klubowicz oraz Piotr Cyrwus.

17 lipca (wtorek) o godz. 18:00 w kinie Praha odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu. Bilety dostępne online lub w kasach kina.