„Piękno wszechświata” Brian Greene

Brian Greene odkrywa przed nami, warstwa po warstwie, kolejne tajemnice rozdziera i pokazuje Wszechświat.

„Piękno wszechświata” Brian Greene
To właśnie we Wszechświecie tkanka przestrzeni sama się i scala , a cała materiapowstaje w wyniku drgań mikroskopijnie małych pętli energii. Piękno Wszechświata przybliża nam jedne z najbardziej skomplikowanych pojęć w historii nauki i sprawia, że stają się niezwykle atrakcyjne. Książka ta, jak żadna inna, pozwala nam zrozumieć, jak działa Wszechświat.
Międzynarodowy bestseller, który stał się inspiracją do nakręcenia specjalnego odcinka programu popularnonaukowego „Nova” i pokazał nam zupełnie nowe oblicze Wszechświata.„Pasjonująca podróż przez krainę wspaniałych widoków.”
Los Angeles Times„Greene pisze potoczystym, poetyckim stylem. […] Doskonale poradził sobie z zadaniem przetłumaczenia abstrakcyjnych matematycznych idei na język obrazów.”
The Washington Post Book World

„Metafory Greene’a są nierzadko równie celne, co piękne. […] Piękno Wszechświata to fascynująca książka.”
Discovery Magazine

„Teoria strun jest najciekawszą ideą, jaka pojawiła się w fzyce od czasu, gdy Stephen Hawking zajrzał do czarnej dziury. […] Greene wyjaśnia ją w sposób zrozumiały dla każdego.”
San Francisco Chronicle

„Niezwykle ważna książka. […] Piękno Wszechświata przedstawia idee i cele — a także niektóre sylwetki — twórców teorii strun przejrzyście i z wdziękiem.”
Scientific American

„Piękno wszechświata” Brian Greene