Prebiotyczne pomadki do ust w sam raz na wiosnę

Skóra ust jest niezwykle delikatna. Łatwo wysycha i pęka. Powodem jest zarówno jej charakterystyczna budowa, jak i niewłaściwa lub nierównomierna pielęgnacja. Jak to zmienić? Warto wypróbować kosmetyki z prebiotykami!

Jeżeli chcemy utrzymać skórę ust w zdrowym stanie, konieczna jest regularna pielęgnacja. Największe zagrożenie dla skóry ust stanowią ekstremalne warunki atmosferyczne zarówno zimą, jak i latem. Skutki takie jak wiatr, nagłe zmiany temperatury, zbyt suche powietrze czy wilgoć mogą negatywnie wpływać na skórę. Czym jest to spowodowane?

Przyczyny złego stanu skóry ust

Skóra ust jest znacznie cieńsza i delikatniejsza od skóry na reszcie twarzy. Ponadto nie posiada naturalnej warstwy hydrolipidowej, która chroni ją przed odwodnieniem. Na skórze ust nie występują również gruczoły potowe i łojowe, które zapewniają naturalne nawilżenie. Dodatkowo, nie posiada zdolności do produkcji melaniny, która chroni skórę przed promieniowaniem UV.

Idealne balsamy do pielęgnacji ust

Stosowanie balsamów do ust jest kluczowe dla utrzymania skóry w dobrym stanie. Kosmetyki te nawilżają, natłuszczają, chronią przed wysuszeniem i, jeżeli są dobrej jakości, zasobne w składniki aktywne, także odżywiają. Gwarantują zdrowy i atrakcyjny wygląd ust.

Laboratorium FLOSLEK stworzyło specjalnie na następny sezon balsamy prebiotyczne, mające na celu wspomagać mikrobiom skóry. Ich skuteczność i bezpieczeństwo zostały potwierdzone niezależnym laboratorium, które przyznało im międzynarodowy certyfikat Safe Microbiome®.

Nowe balsamy są odpowiedzią na potrzeby środowiska, które szuka wyjątkowo skutecznych i delikatnych produktów z krótkimi, „czystymi” składami. Wykorzystują roślinne emolienty i sfermentowany olej z kamelii japońskiej, które sprzyjają naturalnej mikroflorze skóry. Aż 99% składników zawarty w balsamach pochodzi z naturalnych źródeł.

Składniki aktywne zawarte w balsamach ochronnych PREBIOTIC:

  • Fermentowany olej z nasion kamelii japońskiej – jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych wspomagających funkcjonowanie płaszcza hydrolipidowego skóry. Łagodzi podrażnienia, nawilża i kondycjonuje.
  • Olej migdałowy – jest bogaty w witaminy C i E, zawiera też dużą ilość kwasu linolowego i oleinowego, które działają zmiękczająco na skórę. Odżywia, łagodzi i regeneruje skórę oraz opóźnia proces starzenia. Odbudowuje naturalną barierę lipidową.
  • Olej karotkowy – oprócz beta-karotenu zawiera witaminy A, B, C, E i F oraz kwasy tłuszczowe. Wygładza i regeneruje skórę oraz zwiększa jej elastyczność.
  • Wosk carnauba – otrzymywany jest z liści palmy brazylijskiej Copernica cerifera. Chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, poprawia kondycję naskórka oraz nawilża i wygładza.
  • Wosk candelilla – to bogate źródło kwasów tłuszczowych, węglowodanów i estrów. Odżywia naskórek, natłuszcza go, wygładza oraz działa ochronnie.

Pomadki ochronne PREBIOTIC:

Prebiotyczna pomadka do ust olej migdałowy
Pomadka przynosi natychmiastową ulgę przy spierzchniętych, suchych wargach oraz drobnych pęknięciach naskórka wynikających z przesuszenia, co potwierdza 100% osób testujących te pomadki. Zapewnia też odpowiednie natłuszczenie. W przypadku długotrwałego stosowania, produkt działa kojąco, wzmacnia naturalną barierę ochronną
oraz regeneruje naskórek. Przywraca mu gładkość i miękkość. Podkreśla również
naturalny kolor ust i przywraca im naturalny blask.
Pomadka zawiera olej migdałowy i fermentowany olej z kamelii japońskiej. Kosmetyk sprzyja naturalnej mikroflorze skóry. Nie zawiera kompozycji zapachowej.
Pojemność: 4 g
sugerowana cena: 12,99 PLN

Prebiotyczna pomadka do ust wosk carnauba
Już po jednorazowym zastosowaniu kosmetyk przynosi ulgę spierzchniętym i suchym ustom. Idealnie je natłuszcza i nawilża. 100% badanych potwierdza, że kosmetyk działa kojąco i łagodząco na skórę ust oraz widocznie je regeneruje i przywraca komfort. Usta
stają się gładkie, miękkie i naturalnie piękne.
Pomadka zawiera wosk carnauba i fermentowany olej z kamelii japońskiej. Kosmetyk sprzyja naturalnej mikroflorze skóry. Nie zawiera kompozycji zapachowej.
Pojemność: 4 g
sugerowana cena: 12,99 PLN

Prebiotyczna pomadka do ust olej karotkowy
Dzięki wyjątkowej recepturze na bazie roślinnych emolientów, kosmetyk łagodzi i regeneruje podrażnioną i spierzchniętą skórę. Wzmacnia naturalną barierę ochroną, przywraca odpowiednie nawilżenie, miękkość i elastyczność. Wygładza, odżywia i regeneruje. Produkt eliminuje suchość i łuszczenie się naskórka ust. Pomadka zawiera olej karotkowy i fermentowany olej z kamelii japońskiej.
Kosmetyk sprzyja naturalnej mikroflorze skóry. Nie zawiera kompozycji zapachowej.
Pojemność: 4 g
sugerowana cena: 12,99 PLN

Prebiotyczna pomadka do ust wosk candelilla
Pomadka silnie regeneruje skórę ust. Wygładza je, uelastycznia i ma działanie ochronne.
Natłuszcza i nawilża. Przywraca ulgę spierzchniętym i suchym ustom, a także świetnie
sobie radzi z drobnymi pęknięciami naskórka wynikającymi z jego przesuszenia.
Przywraca im gładkość oraz zapewnia zdrowy, naturalny wygląd. Pomadka zawiera wosk candelilla i fermentowany olej z kamelii japońskiej. Kosmetyk sprzyja naturalnej mikroflorze skóry. Nie zawiera kompozycji zapachowej.
Pojemność: 4 g
sugerowana cena: 12,99 PLN