Premiera: Dorwać Gunthera. W kinach od 27 kwietnia!

Dziewięćdziesiąt minut wybuchowej mieszanki z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli przebiegłego zbójcy na zlecenie, pełnej zwrotów akcji i zaskoczeń typowych dla filmów sensacyjnych, thrillerów i czarnych komedii.

Premiera: Dorwać Gunthera. W kinach od 27 kwietnia!

Dorwać Gunthera” to komedia, która dzieje się w świecie płatnych morderców. Grupa młodych, niedoświadczonych zabójców postanawia zamordować najbardziej tajemniczego, znienawidzonego i niesławnego w tej branży: Gunthera (Arnold Schwarzenegger). W ten sposób chcą się wspiąć w hierarchii.Z bronią w ręku zmuszają ekipę filmu dokumentalnego, żeby nagrała całe zdarzenie, bo chcą mieć dowód na swój wyczyn. Zaczyna się poszukiwanie Gunthera. Grupie przewodzi elegancki, ale zagubiony Blake (Taran Killam), a towarzyszy mu zbieranina drobnych rzezimieszków: zdrowo kopnięty Donnie (Bobby Moynihan), feministyczna femme fatale Sanna (Hannah Simone) i brutalne rosyjskie rodzeństwo Mia i Barold (Allison Tolman i Ryan Gaul).

Zanim padną pierwsze strzały, misterny plan zaczyna się sypać. Gunther dowiaduje się, że ktoś na niego poluje i postanawia się zemścić. Ale śmierć to za mało: wcześniej chce się zabawić, dlatego sprawia, że cała grupa przestaje sobie ufać, a ponadto po piętach zaczyna im deptać FBI. Gunther wydaje się być zawsze o kilka ruchów do przodu, a ci, którzy chcieli być myśliwymi, niespodziewanie stają się zwierzyną łowną.

Reżyser Taram Killiam o filmie: Chciałem napisać scenariusz, w którym byłoby to, co najbardziej lubię w kinie: absurdalność w stylu Mela Brooksa, ekscentryczność typowa dla Christophera Guersa, atmosfera niebezpieczeństwa, jaką najlepiej potrafi stworzyć Michael Mann, a do tego spinająca wszystko klamra opowieści znanej z dzieł Luca Bessona. Nie byłem pewien, jaki będzie efekt końcowy, ale wiedziałem, że musi to być mieszanka konwencji, prawdziwy filmowy bigos.