Prezenterzy przepraszają za niewybredne komentarze

Komentarze Anny Kalczyńskiej i Andrzeja Sołtysika na temat wokalisty koreańskiego zespołu BTS wywołały falę krytyki w sieci.

Prezenterzy śniadaniówki przepraszają za niewybredne komentarze. Foto Instagram @annakalczynskam

Wtorkowe wydanie programu Dzień Dobry TVN wzbudziło ogromne kontrowersje. Dyskusyjny materiał dotyczył Jungkooka, wokalisty koreańskiego zespołu BTS, który został wybrany najprzystojniejszym mężczyzną świata. Prowadzący poddali w wątpliwość męskość gwiazdora i stwierdzili, że wygląda raczej jak chłopiec niż mężczyzna, a wszystkie komentarze, które padły na antenie zdawały się mieć lekko prześmiewczy charakter. Częścią programu był również materiał reporterski podczas którego dziennikarz wypytywał ludzi co sądzą o „najprzystojniejszym mężczyźnie świata”, jednak użyte w sondzie zdjęcie nie przedstawiało Jungkooka, a jego kolegę z zespołu.
Po emisji materiału w sieci pojawiła się lawina negatywnych komentarzy pod adresem DDTVN oraz oskarżenia o brak profesjonalizmu, rasizm i ksenofobię. O całej sprawie informowały także zagraniczne media. Ostatecznie stacja wydała oficjalne oświadczenie, w którym przeprasza koreańskich muzyków, a po fali krytyki również Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik osobiście wyrazili skruchę.

https://www.instagram.com/p/B76mSOdAADV/