Propozycje edukacyjnych prezentów dla dzieci od Edipresse Książki

Święta tuż tuż! Brak pomysłu na prezent? A może już teraz wiesz, że nie znajdziesz czasu na ich poszukiwanie? Przybywamy z pomocą i prezentujemy naszą kolejną propozycję świąteczną, przeznaczoną tym razem dla najmłodszych!

Happy smiling girl in Christmas cap with gift wrapped in craft paper and red ribbons sitting on the gifts on red background. Christmas. Happy family.
Propozycje edukacyjnych prezentów świątecznych dla dzieci od Edipresse Książki. Foto Fotolia @curlymary

Edukacyjne prezenty nie muszą być nudne i rozczarowujące, wręcz przeciwnie! Potrafią skupiać wokół siebie całe rodziny i zabawić każdego. Wydawnictwo Edipresse Książki prezentuje zestaw gier edukacyjnych, które ucieszą niejedną z naszych pociech.

ed7

Pierwsze takie puzzle – autorska kolekcja cenionego fotografa Jacka Boneckiego. Puzzle Pojazdy to wspaniały pomysł na spędzanie czasu z dziećmi. Wspólnie ułóżcie 500 elementową układankę i odkryjcie fotografię raptora wykonaną przez Jacka Boneckiego na rajdzie w Polsce.

Autor: Jacek Bonecki
Tytuł: Puzzle Pojazdy – Polaris
Fotografie: Jacek Bonecki
Liczba elementów: 500
Cena: 31,90 zł
Data premiery: 17.02.2016
Wydawnictwo: Edipresse

ed1ed3ed

Beata Pawlikowska od wielu lat podróżuje dookoła świata, gdzie poznaje nowe kultury i zwyczaje, a także ma okazję uczyć się języków obcych. Najbardziej uniwersalnym i powszechnym językiem, dzięki któremu może sprawnie się porozumiewać w najróżniejszych miejscach na Ziemi, jest angielski. Podróżniczka postanowiła podzielić się swoją wiedzą i przygotowała projekt, który umożliwia naukę tego języka poprzez zabawę. 

Zabawa polega na odnajdywaniu par takich samych kart. Gracz odsłania 2 karty – jeśli są identyczne, zdejmuje je ze stołu, a jeśli nie, odwraca je z powrotem. Celem rozgrywki jest zdjęcie wszystkich 24 par kart przy możliwie najmniejszej liczbie prób. Dzięki temu memory ćwiczy pamięć, koncentracjękoordynację ruchowo-wzrokową. Pomaga także rozwijać cierpliwość oraz uczyć zasad zdrowej rywalizacji. Jest odpowiednia dla dzieci w wieku już od trzech lat.

Tytuł: Edukacyjne memory językowe – I want – chcę, It is – to jest, I like – lubię
Autor: Beata Pawlikowska
Liczba elementów: 48
Cena: 31,90 zł
Data premiery: 13.04.2016
Wydawnictwo: Edipresse

ed6

Gra przyniesie wiele rozrywki całej rodzinie, również najmłodszym – jest bowiem odpowiednia dla dzieci już od trzeciego roku życia. Zabawa polega na odnajdywaniu kart, które tworzą parę. Gracz odsłania 2 karty i jeśli są one identyczne, zdejmuje je ze stołu. Jeśli nie, karty zostają odwrócone z powrotem. Celem graczy jest zdjęcie wszystkich 24 par kart przy jak najmniejszej liczbie prób. W ten sposób memory ćwiczy pamięć, koncentrację, i koordynację ruchowo-wzrokową. Pozwoli także rozwijać wyobraźnię i cierpliwość oraz uczyć zasad zdrowej rywalizacji.

Autor: Hanna Bakuła
Tytuł: Koty plus
Liczba elementów: 48
Cena: 29,90 zł
Data premiery: 03.02.2016
Wydawnictwo: Edipresse

ed9

Pierwsze takie puzzle – autorska kolekcja cenionego radiowca i fotografa Marcina Kydryńskiego. Zobacz Afrykę oczami Marcina Kydryńskiego! Ułóż 500 elementową układankę i odkryj zdjęcie kobiet i ich dzieci z plemienia Mursi wykonane w Etiopii.

Zabawa polegająca na układaniu dużego obrazka z małych jego części to rozrywka, która potrafi zaangażować zarówno jedną, jak i kilka osób. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy ilustracja jest wyjątkowo ciekawa i po złożeniu daje wiele satysfakcji. W przypadku puzzli autorstwa Marcina Kydryńskiego, każdy zestawiony fragment to niemal wspólna eksploracja najpiękniejszych części Afryki. Znany powszechnie twórca niedzielnej radiowej audycji „Siesta”, to również nagradzany fotograf i podróżnik, który od ponad 25 lat odwiedza tzw. „Czarny ląd”.

Autor: Marcin Kydryński
Tytuł: Moja Afryka – Etiopia
Cena: 34,90 zł
Data premiery: 18.05.2016
Wydawnictwo: Edipresse

ed5

Elżbieta Sęczykowska jest znaną i cenioną artystką fotografikiem. Jej pasję stanowi podróżowanie po najbardziej odległych zakątkach Ziemi, poznawanie odmiennych kultur, egzotycznych miejsc i napotkanych tubylców. Wszystko to uwiecznia na swoich niezwykłych fotografiach, które wielokrotnie wystawiano w Polsce i na całym świecie. Teraz Elżbieta Sęczykowska przygotowała zupełnie nowy projekt: autorską kolekcję puzzli „Z Dalekiego Wschodu” w trzech wzorach: „Mongolia”, „Chiny” i „Tybet”.

Układanie puzzli to propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby w wartościowy i pełen rozrywki sposób spędzić czas z całą rodziną. W zabawie mogą wziąć udział również najmłodsi – kolekcja Elżbiety Sęczykowskiej jest odpowiednia już dla 10-latków.

Autor: Elżbieta Sęczykowska
Tytuł: Z dalekiego wschodu – Chiny
Cena: 34,90 zł
Data premiery: 18.05.2016
Wydawnictwo: Edipresse

ed8

Jacek Bonecki przygotował propozycję dla wszystkich, którzy poprzez zabawę chcą rozwijać swoją spostrzegawczość i wiedzę o fotografii. Dzieli się praktycznymi wskazówkami, jak wykorzystywać światło, ruch czy możliwości aparatu, by zrobić efektowne zdjęcie i uniknąć powszechnych błędów.

Jacek Bonecki jest nie tylko znanym i cenionym fotografem i podróżnikiem, ale też popularyzatorem fotografii. Z dużym zaangażowaniem włącza się w działalność edukacyjną w tym zakresie, m.in. organizując i prowadząc plenery i warsztaty. Dzięki jego nowemu projektowi, każdy może urządzić warsztaty fotograficzne w swoim domu. Wystarczy grono od dwóch do czterech osób, od 30 do 45 minut wolnego czasu, chęć do nauki i zabawy oraz oczywiście gra planszowa „Tajemnice fotografii”.

Tytuł: Tajemnice fotografii – gra planszowa
Autor: Jacek Bonecki
Cena: 59,90 zł
Data premiery: 13.04.2016
Wydawnictwo: Edipresse

edipresse

Tę kolorowankę przygotowano z myślą o dzieciach, które poznają litery i głoski. Literkowe zwierzaki pomogą w nauce łączenia dźwięku z jego zapisem graficznym. Wesołe rymowanki, piękne ilustracje i zabawy logiczno-graficzne ułatwią uprzyjemnią poznawanie alfabetu.

Wesołe wierszyki wpadające w ucho piękne kolorowanki zachęcające do ćwiczenia zdolności manualnych aktywizujące zabawy.

Liczba stron: 120
Oprawa: twarda
Cena: 29,99 zł
Data premiery: 23.11.2016
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Edipresse

ed4

Pierwsza taka gra memory – nowy projekt i autorska kolekcja słynnej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej. Doskonała zabawa dla całej rodziny (od 3 do 100 lat). Zagraj razem z dzieckiem w memory i znajdź 24 pary zdjęć z cyklu Smaki Świata wykonanych przez Beatę Pawlikowską w dalekich krajach.
Tytuł: Gra edukacyjna memory – Smaki świata
Autor: Beata Pawlikowska
Fotografie: Beata Pawlikowska

Seria cykliczna: Gra edukacyjna memory – autorska kolekcja Beaty Pawlikowskiej
Oprawa: kartonowa
Liczba elementów: 48 (24 pary)
Cena: 29,90 zł
Data premiery: 18.11.2015
Wydawnictwo: Edipresse

edipresse1

Jak szybko i przyjemnie nauczyć się sprawnie mówić po angielsku, poszerzyć zasób słów oraz w naturalny i intuicyjny sposób oswoić się z nowym językiem? To wszystko jest możliwe dzięki autorskiej metodzie Beaty Pawlikowskiej! Znana podróżniczka prezentuje „Fiszki podróżnicze do nauki języka angielskiego”.

Koniec z „wykuwaniem” zasad gramatyki, nazw czasów oraz niekończących się kolumn z nieregularnymi odmianami słówek! Beata Pawlikowska przekonuje, że niekoniecznie trzeba uczyć się  teorii gramatyki. Najważniejsze jest, żeby swobodnie porozumiewać się w codziennych sytuacjach oraz znać praktyczne słowa i zwroty. W tym celu stworzyła własną metodę, która pozwala instynktownie nauczyć się języka angielskiego.

Liczba stron: liczba fiszek – 600 sztuk
Cena: 39,90 zł
Data premiery: 14.09.2016
Autor: Beata Pawlikowska
Wydawnictwo: Edipresse

edi11

„Malowanka moje ulubione szczęśliwe piosenki” to propozycja dla wszystkich, którzy chcą relaksować się dzięki kolorowaniu i muzyce.

Podróżniczka i dziennikarka Beata Pawlikowska znana jest ze swojego pozytywnego nastawienia, którym zaraża innych. Swoim optymizmem dzieli się m.in. poprzez serię „Malowanki z duszą”, którą poszerzyła teraz o „Malowankę moje ulubione szczęśliwe piosenki” i „Malowankę najpiękniejsze piosenki świąteczne”. W obu znajduje się kilkaset wzorów, które można kolorować dowolną metodą: kredkami, flamastrami czy farbami. Malowanie pomoże obniżyć stres, wyciszyć się i zrelaksować, a także stymulować koncentrację i zdolności motoryczne. Malowanki poświęcone są ściśle muzyce: Beata Pawlikowska umieściła w nich wybrane piosenki – zarówno polskie, jak i zagraniczne (wówczas w oryginalnej wersji językowej wraz z polskim tłumaczeniem).

    Liczba stron: 168
Oprawa: twarda
Cena: 39,90 zł
Data premiery: 23.11.2016
Autor: Beata Pawlikowska
Wydawnictwo: Edipresse