Robert Lewandowski autorem gry online. Mamy zwiastun

Najlepszy polski piłkarz zainwestował w kolejny biznes. Tym razem zadebiutował w branży gamingu online. Czy mamy się spodziewać drugiej FIFY?

Football Coach: the Game
Robert Lewandowski autorem gry online. Mamy zwiastun. Foto Instagram @_rl9

Robert Lewandowski wraz ze spółką RL9 Sport Games oraz Grupą Playway pokazali zapowiedź piłkarskiej gry „Football Coach: the Game”, czyli futbolowego menadżera online. Gracz będzie miał możliwość m.in.: zaprojektowania stadionu, zbudowania społeczności kibiców oraz zarządzania życiem prywatnym swojego bohatera. Tryb multiplayer, na którym oparto rozgrywkę, pozwoli na rywalizację z przeciwnikami z całego świata.

„Football Coach: the Game” od RL9

Gra, która powstaje przy bezpośredniej współpracy z najlepszym polskim piłkarzem, w największym stopniu będzie się skupiać na rozbudowanej osobowości trenera. Co za tym idzie, gracz otrzyma do wyboru różnorodne klasy menagera, a także będzie mógł kierować życiem prywatnym postaci. To jednak nie wszystko. W „Football Coach: the Game” mamy możliwość sterowania treningami drużyny, a także przejęcia kontroli nad zawodnikami w kluczowym momencie gry. Ponadto gracze z całego świata będą mogli wyzywać się na pojedynki i rywalizować.

Gra Roberta Lewandowskiego będzie należeć do rosnącego segmentu menadżerów piłkarskich online, stawiających zdecydowanie na multiplayer. Gracz, obok tradycyjnej struktury ligowej, o dowolnej porze dnia i nocy będzie mógł wyzwać na mecz rankingowy przeciwnika z drugiego końca świata. Dostanie do rąk własnych szereg narzędzi, które oddadzą kształt rywalizacji w jego ręce. To choćby możliwość tworzenia klanów, które potem będą rywalizować o najbardziej prestiżowe nagrody. Ale to też choćby możliwość tworzenia turniejów single, z własnym doborem jego zasad. W przeciwieństwie do wielu wiodących menadżerów piłkarskich online, to mecze będą czekać na gracza, nie gracz na  mecze – czytamy na oficjalnej stronie gry.

Wkład Roberta Lewandowskiego

Zapowiedź gry, której premierę zapowiedziano na 2022 rok, w dużej mierze opiera się na (nic dziwnego) Robercie Lewandowskim. Możemy zobaczyć, jak napastnik strzela gola, a drużyna, w której gra, to LEWY FC. Choć wydawać by się mogło, że „Football Coach: the Game” to jedynie reklama utalentowanego zawodnika, to prezes spółki RL9 Sport Games przekonuje, że współpraca z „Lewym” była naprawdę owocna.

Pamiętam pierwsze spotkanie z Robertem dotyczące gry. Rozmawialiśmy o najogólniejszych założeniach dla Football Coacha. Miałem wtedy pomysł na to, by położyć większy nacisk na osobowość trenera. Nie wiedziałem jednak, jak pogodzić różne możliwe ścieżki jego rozwoju. Robert stwierdził wtedy: „to dajmy kilku trenerów do wyboru”. I tak też zrobiliśmy, to był świetny pomysł, a potem pojawiały się kolejne i kolejne – wyjaśnia Rafał Cymerman.

Warto przypomnieć, że Lewandowski, poza stworzeniem gry online, inwestuje także w branżę kulinarną czy spożywczą (własna restauracja, napoje izotoniczne).