Sam Smith zadeklarował nową tożsamość płciową

Muzyk zdobył się na publiczne wyznanie i zadeklarował swoją... niebinarność. Co to oznacza?

Foto. Facebook @samsmithworld

Kto obserwuje Sama Smitha na Instagramie ten wie, że chętnie pokazuje się tam w szpilkach, sukienkach, a nawet z pomalowanymi paznokciami. Kreacje sceniczne? Niekoniecznie. Homoseksualny artysta od dawna przymierzał się do decyzji odnośnie swojej… tożsamości płciowej.

Brytyjczyk od jakiegoś czasu zaczął podkreślać swoją niebinarność. Tak określa się osoby, które funkcjonują ponad podziałem na kobiety i mężczyzn. Mogą zaliczać się do nich ci, którzy nie identyfikują się z żadną płcią, a także ci, którzy czują się jako trzecia płeć lub więcej. Muzyk opublikował w związku z tym odważny post z apelem: „Postanowiłem, że zmieniam swoje zaimki na ONI/ICH.” Wyznał, że jego życie to ciągła walka z tożsamością płciową i że zdaje sobie sprawę z tego, że inni mogą mieć problem z tym, jak teraz zwracać się do niego, ale prosi o zrozumienie, bowiem chce poczuć się tym, kim jest. Dodał, że gdy będzie na to gotowy, opisze fanom czym jest niebinarność. Poniżej oficjalny wpis:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Today is a good day so here goes. I’ve decided I am changing my pronouns to THEY/THEM ❤ after a lifetime of being at war with my gender I’ve decided to embrace myself for who I am, inside and out. I’m so excited and privileged to be surrounded by people that support me in this decision but I’ve been very nervous about announcing this because I care too much about what people think but fuck it! I understand there will be many mistakes and mis gendering but all I ask is you please please try. I hope you can see me like I see myself now. Thank you. P.s. I am at no stage just yet to eloquently speak at length about what it means to be non binary but I can’t wait for the day that I am. So for now I just want to be VISIBLE and open. If you have questions and are wondering what this all means I’ll try my best to explain but I have also tagged below the human beings who are fighting the good fight everyday. These are activists and leaders of the non binary/trans community that have helped me and given me so much clarity and understanding. @tomglitter @munroebergdorf @transnormativity @alokvmenon @katemoross @glamrou @travisalabanza @twyrent @chellaman @jvn @lavernecox @stonewalluk @glaad @humanrightscampaign @mermaidsgender Love you all. I’m scared shitless, but feeling super free right now. Be kind x

Post udostępniony przez Sam Smith (@samsmith)

Wpis znaleziono dzięki:

- Sam Smith

- Tożsamość płciowa

- Niebinarność