Szokująca kampania przeciwko przemocy wobec kobiet. Kto pojawił się na zdjęciach?

Gwiazdy znane całemu światu często angażują się w działalność charytatywną, wykorzystując swoją popularność. Po raz kolejny okazuje się, że rozpoznawalna twarz i ugruntowana pozycja mogą przyczynić się do szczytnych celów. Sławne kobiety wzięły udział w mocnej kampanii społecznej.

Szokująca kampania przeciwko przemocy wobec kobiet z udziałem gwiazd2
Szokująca kampania przeciwko przemocy wobec kobiet z udziałem gwiazd! Facebook Alexsandro Palombo

Akcja społeczna z udziałem gwiazd światowego formatu ma na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Organizatorzy kampanii wrzucili do sieci zdjęcia pobitych i posiniaczonych aktorek, piosenkarek i celebrytek.

Na fotografiach pojawiły się Kim Kardashian, Madonna, Angelina Jolie, Kendall Jenner, Emma Watson, Miley Cyrus oraz Gwyneth Paltrow. Zdjęcia z ich udziałem zostały przerobione przez włoskiego artystę i aktywistę społecznego AleXsandro Palombo w ramach akcji „No Woman is Immune from Domestic Violence”. Wszystkie wyglądają bardzo realistycznie. Gwiazdy wcieliły się w role ofiar przemocy domowej. Zamiast makijażu, którym każdego dnia zachwycają kobiety na całym świecie, na ich twarzach widzimy siniaki i blizny.

Szokująca kampania przeciwko przemocy wobec kobiet z udziałem gwiazd!
Szokująca kampania przeciwko przemocy wobec kobiet z udziałem gwiazd!

Kampania ma na celu uświadomienie, że każda z nas, bez względu na pozycję społeczną może stać się ofiarą przemocy. Organizatorzy mają nadzieję, że mocne zdjęcia będą impulsem dla wielu kobiet, które żyją w strachu. Liczą, że wiele z nich przerwie milczenie i wyjdzie z cienia.
Warto dodać, że w przypadku Kim Kardashian zdjęcie nie tak bardzo odbiega od jej doświadczeń. Kim była ofiarą przemocy ze strony swojego byłego męża. Celebrytka oskarża pierwszego męża o przejęcie kontroli nad całym jej życiem. Mężczyzna miał rozkazywać z kim i kiedy może się spotykać, zabraniał wychodzić jej z domu.

Zobaczcie, jak wyglądają pozostałe zdjęcia.  Mamy nadzieję, że ta sugestywna kampania i wykorzystanie wizerunku znanych kobiet przyniosą zamierzone efekty!