The Weeknd odwołał koncert w Polsce

Przykra wiadomość dla miłośników piosenkarza. Muzyk ogłosił, że jego występ w Krakowie nie dojdzie do skutku.

the weeknd koncert
The Weeknd odwołał koncert w Polsce. Foto Instagram @theweeknd

Abel Makkonen Tesfaye, lepiej znany pod pseudonimem scenicznym The Weeknd, to kanadyjski wokalista i producent. Jego muzyka zdobyła na świecie rzesze fanów, nic więc dziwnego, że artysta miał w planach globalną trasę koncertową. Niestety, wielbiciele piosenkarza będą musieli jeszcze trochę poczekać. Wszystkie występy The Weeknd, w tym i koncert w Polsce, zostały właśnie odwołane.

The After Hours Tour

Trasa koncertowa „The After Hours Tour” miała promować czwarty album studyjny The Weeknd, „After Hours”. Krążek został wydany w 2020 roku. W Stanach Zjednoczonych doczekał się on statusu podwójnej platynowej płyty, natomiast w Polsce otrzymał złotą płytę. Pomimo popularności artysty i dobrego przyjęcia jego najnowszego wydania, trasa jednak nie odbyła się według planu. Chociaż The Weeknd miał zacząć koncertować już rok temu, to jego plany pokrzyżował koronawirus. Teraz wokalista ponownie zdecydował się na opóźnienie swojej trasy koncertowej.

Koncert The Weeknd w Polsce odwołany

The Weeknd miał pojawić się w Polsce w przyszłym roku. Jego koncert zaplanowano na 7 listopada 2022 w Krakowie, na Tauron Arenie. Jednak razem z resztą trasy koncertowej, występ w naszym kraju również zostanie przesunięty. Nowe daty nie są jeszcze znane. Natomiast posiadacze biletów nie muszą się martwić. Pieniądze za wejściówki zostaną zwrócone automatycznie, a osoby, którym udało się je zdobyć, będą miały pierwszeństwo, gdy tylko bilety na nową trasę zostaną udostępnione.

After Hours Til Dawn Stadium Tour

Jak można się dowiedzieć z oficjalnej strony artysty, The Weeknd postanowił przerobić całą trasę koncertową ze względu na ograniczenia miejsca w obiektach, które nałożone zostały na zamknięte przestrzenie przez pandemię. Na jego decyzję wpłynęły również prośby fanów o więcej koncertów. Piosenkarz oświadczył, że w związku z tym przeniesie wszystkie swoje występy na stadiony, które pozwolą nie tylko na najlepsze show, ale również umożliwią zdobycie biletu większej ilości osób. Zmieniła się też nazwa trasy koncertowej, którą przemianowano na „After Hours Til Dawn Stadium Tour”. Pierwsze koncerty mają mieć miejsce latem 2022.

The Weeknd koncert w Polsce
The Weeknd odwołał koncert w Polsce. Foto theweeknd.com/tour