Trwają internetowe aukcje WOŚP na 26. Finał!

Glany Jurka Owsiaka, gitara Slasha z Guns N’ Roses, auto Filipa Chajzera, sylwester z Lejdis, zdjęcie Scorpions z podpisami zespołu, kapelusz od Marcina Prokopa czy weekend na Islandii z modową blogerką Jessicą Mercedes - jak co roku aukcje Rzeczy Od Serca, które dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje Allegro, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród internautów na długo przed Finałem.

Trwają internetowe aukcje WOŚP na 26. Finał!

Allegro gra z WOŚP już po raz osiemnasty. Od początku wspiera największą w kraju charytatywną zbiórkę aukcjami internetowymi na specjalnej platformie aukcje.wosp.org.pl. Od czterech lat aukcje promowane są materiałami video, które na rzeczyodserca.pl publikują darczyńcy. To najlepszy sposób, aby słowami płynącymi prosto z serca zachęcić do licytacji.

„Znane twarze i zwykli Polacy oddają niezwykłe rzeczy. Za każdym przekazanym od serca przedmiotem kryje się jakaś historia. Niektórzy ofiarowują nawet część siebie, dając swój czas na spotkanie ze zwycięzcą aukcji” – opisuje Krzysztof Śpiewek, manager ds. CSR w Allegro.

Choć do finału WOŚP jeszcze ponad trzy tygodnie na aukcjach dla Orkiestry udało się już zebrać ponad 130 tysięcy złotych (www.aukcje.wosp.org.pl). A w tym roku wśród Rzeczy Od Serca są między innymi buty Jurka Owsiaka. Czerwone glany, w których prowadził poprzedni finał i ostatni przystanek Woodstock są już warte ponad 2000 złotych. Jest też niezwykły Polonez prosto z garażu Filipa Chajzera wart w tej chwili ponad 18 tysięcy złotych oraz wyjazd na weekend na Islandię wystawiony przez blogerką modową Jessicę Mercedes z sumą ponad trzech tysięcy złotych. A Gitara Slasha z Guns N’ Roses od Szymona Chwalisza przekroczyła wartość 4 tysięcy złotych. Swoje aukcje dodała także Magdalena Różczka proponując spędzenie sierpniowego wieczoru sylwestrowego z bohaterkami kultowej polskiej komedii “Lejdis” oraz Marcin Prokop, który podarował swój kowbojski kapelusz, z którym podróżował po USA.

Trwają internetowe aukcje WOŚP na 26. Finał!

„Pięknym elementem naszej akcji jest to, że może w niej brać udział każdy i to jeszcze przed Finałem WOŚP. Codziennie przybywa przedmiotów wystawianych przez internautów, w tym także osoby znane i lubiane. Mamy rower, na którym pewien bloger odwiedził 30 krajów świata oraz wegański obiad od blogerki kulinarnej. Wystarczy wystawić aukcje, licytować i udostępniać filmy, by wesprzeć Orkiestrę i dzieci, dla których w tym roku gra cała Polska” – przekonuje Agata Stachowiak z Allegro.

Trwają internetowe aukcje WOŚP na 26. Finał!

Aukcji na www.rzeczyodserca.pl cały czas przybywa. Każdy może dodać swoją! Od 2014 roku łączna suma zebrana w ten sposób na WOŚP wyniosła prawie dwa i poł miliona złotych. Największa suma w historii została wylicytowana za spotkanie z przewodniczącym Rady Europejskiej, Donaldem Tuskiem w Brukseli. Tu padł rekord w postaci 370 200 złotych. Ale ten sukces okazał się podwójny. Prawie taka sama kwota wpłynęła na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od kolejnego licytującego. Stąd uzyskana suma, tylko z tej jednej aukcji to 740 300 złotych.

Internetowe licytacje przez 18 lat stały się nieodłącznym elementem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym czasie udało się zebrać ponad 44 mln zł! Liczba przedmiotów wystawionych na sprzedaż tylko w ubiegłym roku wyniosła 115 tys., a platformę aukcje.wosp.org.pl odwiedziło 3,2 mln osób. Każdy Finał zaskakuje nowym rekordem, a Polacy równie chętnie wystawiają aukcje i licytują, co zasilają puszki wolontariuszy. Jak będzie w tym roku, przekonamy się 14 lutego 2018 roku – właśnie w tym dniu, miesiąc po Finale,  zakończą się ostatnie aukcje.