Uwielbiasz zwracać na siebie uwagę? Oto makijaż dla ciebie!

Nie potrafisz namalować jednakowych kresek na jednym i drugim oku? Nie boisz się eksperymentów? W takim razie asymetryczny makijaż jest idealny dla ciebie!

foto. instagram.com/teishajenaie

Tendencja do asymetrii przechodzi z mody także do świata beauty. Coraz więcej dziewczyn chętnie zakłada różne kolczyki albo wybiera elementy ubrań, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Teraz trend „mix and match” można śmiało stosować w makijażu.

Przykład asymetrii w makijażu wiedzieliśmy u modelek na pokazie kolekcji ubrań Louis Vuitton jesień-zima 2018. Jaskrawe kreski nad linią rzęs byłe namalowane tylko na jednym oku modelek. Pokazuje to, że w XXI wieku staramy się odchodzić od stereotypów i nie boimy się wyrażać swojej indywidualności, chociażby za pomocą makijażu.

foto. instagram.com/teishajenaie

Aby stworzyć asymetryczny makijaż, można eksperymentować np. z dwoma różnymi kolorami pomadek, cieni albo pudru. Ważne, aby nie mieszać kolorów warstwowo, ale stosować je tak, aby podkreślały naszą urodę. Odcienie mogą stanowić jaskrawy kontrast lub tylko delikatnie różnić się od siebie.

foto. instagram.com/teishajenaie

Wiosna to czas eksperymentów. Czy wystarczy Ci śmiałości by wypróbować asymetryczny makijaż na sobie?