Wielki błękit, czyli łazienka z pomysłem

 Wielki błękit, czyli łazienka z pomysłem
Wielki błękit, czyli łazienka z pomysłem

Jak urządzić przestrzeń inną od wszystkich – taką, która odzwierciedlać będzie nasz charakter, a do tego będzie komfortowa i modna? Oto kilka propozycji na łazienkę z pomysłem.

Siła koloru

Jednym z pierwszych elementów, o których myślimy urządzając wnętrza jest ich kolorystyka. Rola barw, którymi otaczamy się na co dzień jest nie do przecenienia. Kolorem, który często wybieramy do łazienki jest niebieski. Kojarzony z wodą, czystością i higieną dobrze sprawdzi się zarówno w toalecie jak i w pokoju kąpielowym. Wszelkie odcienie błękitu, przywodzące na myśl niebo i morze, dodadzą wnętrzu rześkości, dzięki czemu będzie ono sprzyjać odpoczynkowi. Jasne odcienie koloru niebieskiego powiększą także powierzchnię optycznie. Planując tonacje wnętrz, warto pamiętać, aby barwy ścian czy podłóg, których nie zmieniamy zbyt często, stanowiły neutralną bazę dalszych aranżacji. Mocne akcenty kolorystyczne dobrze natomiast równoważyć zestawiając je ze spokojniejszymi barwami.

 Wielki błękit, czyli łazienka z pomysłem
Wielki błękit, czyli łazienka z pomysłem

Urządzając wnętrza tym chętniej sięgamy po kolor niebieski, gdyż różne jego odcienie wymieniane są jako wiodące w tegorocznych trendach. Od granatu, poprzez delikatne, blade, a nawet nieco wyblakłe odcienie niebieskiego, aż po tęczowy błękit – to barwy, na które szczególną uwagę zwracają w tym roku designerzy. Niebieski nie wyjdzie z mody prędko – trzy jego odcienie znalazły się także w kolorystycznej palecie trendów wnętrzarskich na rok 2018 „PANTONEVIEW Home + Interiors”.

 Wielki błękit, czyli łazienka z pomysłem
Wielki błękit, czyli łazienka z pomysłem

Motyw przewodni

Dobrym pomysłem na niebanalną łazienkę będzie graficzny wzór na ścianie, który nada jej indywidualnego charakteru. Mogą to być na przykład naturalne motywy liści lub kwiatów, jak w kolekcjach Vivid Colours czy Elegant Stripes marki Opoczno. Pierwsza z nich, posiada bazowe płytki w kolorach białym, błękitnym, niebieskim oraz w intensywnym fiolecie. Będące dopełnieniem linii płytki we wzór liści, ułożone obok siebie na dużej powierzchni, stworzą ciekawy motyw przewodni pomieszczenia. Graficzny wzór będzie dobrze wyglądał zarówno w centralnym miejscu łazienki, jak i na bocznej ścianie, czy pod prysznicem.

Łazienka jak malowana

Dla lubiących bardziej stonowane motywy idealna będzie kolekcja Elegant Stripes. To utrzymana w pastelowej kolorystyce błękitu i bladego różu linia z płytkami w bardzo delikatne smugi, drobne paski lub większe pasy, wyglądające tak, jakby namalowane były akwarelą. Uzupełnieniem płytek bazowych są te z „namalowanymi” w ten sam sposób kwiatami. Akwarelowe motywy z pewnością przypadną do gustu osobom z artystyczną duszą, stawiającym estetyczne walory pomieszczeń na pierwszym miejscu.

Inną propozycją jest kolekcja Artistico. Tutaj poza węższymi i szerszymi pasami, znajdziemy także nieco mocniejsze, w odrobinę ciemniejszej tonacji, poziome „maźnięcia pędzlem”. Ułożone na jednej ścianie lub jej fragmencie, będą pięknym uzupełnieniem jaśniejszych płytek bazowych. Tak zaaranżowane ściany i podłoga łazienki, w zestawieniu z klasyczną, białą ceramiką i srebrną armaturą, stworzą harmonijną, elegancką całość.

wielki blekit lazienka z pomyslem4

W sercu metropolii

Dla zwolenników bardziej nowoczesnych, czy wręcz industrialnych wnętrz powstała kolekcja Sky Tower. Tutaj motywem przewodnim są pnące się w górę, monumentalne wieżowce. Odcienie niebieskiego i głębokiego granatu dają niezwykłe wrażenie wielkiego miasta nocą. Ten mocny, urbanistyczny wzór, połączony z połyskującymi, białymi lub czarnymi płytkami bazowymi z tej samej kolekcji, da efekt ultranowoczesnej łazienki. To doskonała propozycja dla osób młodych duchem, a także lubiących dynamiczną, energetyzującą przestrzeń.

Jak widać różne odcienie koloru niebieskiego mogą mieć zastosowanie w łazienkach o rozmaitym charakterze. Wszystko zależy od gustu i preferencji użytkownika. Kiedy już odpowiemy sobie na pytanie w jakim wnętrzu czujemy się najlepiej, możemy przystąpić do planowania naszej łazienki – miejsca z pomysłem, o niebanalnym, indywidualnym charakterze.