Wiosenne porządki w Twoim domu!

Czekają Was wiosenne porządki? Oto meble, które sprawią, że wszystkie rzeczy znajdą swoje miejsce!

Wiosenne porządki- meble Wójcik

Gdy przyroda zaczyna budzić się do życia, nam również przybywa sił i chęci do działania. Dlatego wiosna to idealny moment na zaplanowanie porządków w domu i przygotowania swoich wnętrz do zbliżających się Świąt wielkanocnych. Jeśli właściwie rozplanujemy sobie etapy prac i zapewnimy odpowiednią ilość miejsca dla każdej z rzeczy, wszystko pójdzie jak z płatka.Wiosenne porządki zacznijmy od zrobienia planu. Usiądźmy i zapiszmy kolejno na kartce wszystkie prace, które mamy do zrobienia. Podzielmy je na etapy i rozplanujmy ich realizacje przynajmniej na dwa tygodnie do przodu. Dzięki temu unikniemy chaotycznego porządkowania tego, co akurat wpadnie nam w ręce.

Wiosenne porządki- meble Wójcik

Zacznij od szafy

Zacznijmy od porządków w garderobie i przeglądu ubrań. Teraz jest idealny moment na to, aby pozbyć się rzeczy, których nie nosimy i wymienić zimowe ubrania na letnie. Robiąc porządki w szafie kierujmy się zasadą, że jeśli czegoś nie założyliśmy przez ostatni rok, najpewniej już nigdy tego nie zrobimy. Po zrobieniu selekcji garderoby, dokładnie zaplanujmy ułożenie ubrań wewnątrz szafy – na półkach znajdujących się na wysokości wzroku poukładajmy ulubione bluzki i swetry, na wieszakach powieśmy koszule i sukienki. Najwyższe półki wykorzystajmy do przechowania elementów garderoby, z których w danej chwili nie będziemy korzystać np. zimowe ubrania. Jeśli potrzebujemy dodatkowego miejsca do przechowywania, warto zastanowić się nad komodą z szufladami. Ta z kolekcji Monaco została zaprojektowana w taki sposób, aby można było uzupełnić nią wnętrze szafy. Innym miejscem do schowania rzadziej używanych przedmiotów może być pojemnik na pościel, znajdujący się pod całą powierzchnią łóżka. To z kolekcji Summer wyposażone jest w specjalne podnośniki gazowe, dzięki którym stelaż jest bezpieczny i łatwy w użytkowaniu – nie opada i nie wymaga dużej siły przy podnoszeniu.

Wiosenne porządki- meble Wójcik

Wprowadź ład do swoich wnętrz

Po skończonych porządkach w garderobie czas na inne miejsca, w których przechowujemy swoje rzeczy – kuchenne szafki, półki w łazience, komody i regały. Zalegająca na biurku sterta papierów i dokumentów, stosy przeczytanych gazet, nieużywane gadżety kuchenne czy próbki kosmetyków – zamiast przekładać je bez przerwy z miejsca na miejsce, pozbądźmy się ich. Dzięki temu zyskamy nie tylko znacznie więcej miejsca, ale i czasu, bo nie będziemy musieli nigdy więcej zaprzątać sobie nimi głowy. Wszystkie inne potrzebne rzeczy poukładajmy na swoich miejscach – książki i bibeloty, które są standardem w niemal każdym domu, niech znajda swoje miejsce na regałach. Elektroniczne gadżety schowajmy do szafek RTV. Ważne jest, aby starać się zawsze odkładać je na miejsce. Jeśli będziemy tego pilnować problem rozsianych po całym domu przedmiotów przestanie istnieć, a nie tylko świąteczne porządki, ale również te cotygodniowe, będą zajmować znacznie mniej czasu.

Wiosenne porządki- meble Wójcik

Zadbaj o świąteczną porcelanę domowym sposobem

Jeśli posiadamy piękną porcelanową zastawę, warto o nią zadbać przed nadchodzącymi Świętami. W tym celu umyjmy ją ręcznie. Pod żadnym pozorem nie wkładajmy jej do zmywarki. Do mycia najlepiej wykorzystać mydło rozpuszczone w ciepłej wodzie, tym bardziej jeśli porcelana jest malowana ręcznie. Należy zanurzyć ją w misce i odstawić na kilka minut, aby się odmoczyła, po czym ostrożnie umyć, wykorzystując do tego celu szmatkę z delikatnego materiału. Gdy już umyjemy kieliszki i porcelanowe talerze, spłuczmy je wodą z dodatkiem soku z cytryny. Dzięki temu będą pięknie błyszczeć! Na koniec osuszmy je bawełnianą ściereczką. Gdy już wszystko będzie gotowe ustawmy całą zastawę w przeszklonej, podświetlanej witrynie, która jest do tego idealnym meblem. Dzięki temu, nie tylko zabezpieczymy ją przed kurzem, ale również pięknie wyeksponujemy.

Wiosenne porządki- meble Wójcik

Zaproś wiosnę do domu

Gdy już wszystko będzie lśnić, czas na elementy dekoracyjne, które już od progu będą zapowiadać wiosenną atmosferę w domu. Nie potrzebujemy drogich dodatków czy bukietów z kwiaciarni, aby wprowadzić do wnętrza powiew świeżości. Wystarczy wykorzystać np. stare kolorowe kubki i wsadzić do nich rośliny cebulowe, takie jak szafirki czy hiacynty. Doskonale sprawdzą się one jako dekoracja stołu czy parapetu, a do tego będą przepięknie pachnieć. Kolejną metodą jest wymiana dodatków na bardziej kolorowe. Kilka poduszek, nowe obrusy i lżejsze zasłony sprawią, że stare kanapy odżyją, a przez okna wpadnie wiosenne słońce. Co najważniejsze, za pomocą tekstyliów i roślinnych akcentów możemy tchnąć życie w praktycznie każde pomieszczenie domu – łazienkę, kuchnię, salon czy pokój dziecka.

Wiosenne porządki- meble Wójcik