Pod wodą jak na lądzie. Jaka maska daje taki komfort?

Lata badań, testów i udoskonaleń, praca zespołu badaczy, inżynierów oraz projektantów w światowym centrum projektowym marki Tribord. Wszystko po to, by snorkeling nabrał nowego wymiaru i jakości. Decathlon prezentuje pierwszą na świecie pełnotwarzową maskę, dzięki której patrzysz i oddychasz pod wodą tak, jak na lądzie.

Decathlon, maska easybreath, materiały wizerunkowe (2)

Przejrzyste morskie wody, bogactwo form życia, mnogość kolorów – można spędzić wiele godzin, unosząc się na wodzie i obserwując magię podwodnego świata. Aby było to jeszcze przyjemniejsze, zespół projektowy marki Tribord stworzył Easybreath – pierwszą pełnotwarzową maskę do snorkelingu. Z panoramicznym polem widzenia 180°
i możliwością oddychania przez nos odkrywanie i oglądanie morskich cudów stanie się jeszcze bardziej niezwykłe.

Parowanie jest całkowicie wyeliminowane dzięki obiegowi powietrza przypominającemu domową klimatyzację. Mechanizm zamykający wlot rurki podczas zanurzenia gwarantuje, że woda nie wleje się przez fajkę. A wystająca ponad wodę pomarańczowa cześć zwiększa widoczność i bezpieczeństwo.

Cel: snorkeling bez przeszkód

Badania przeprowadzone na plażach Europy, Chin i Brazylii pokazały, że snorkeling bywa uważany za trudny sport. Oddychanie przez usta jest dla nas czynnością nienaturalną, zaś używanie fajki uznawane jest za krępujące i niehigieniczne. W dodatku tradycyjna maska ogranicza pole widzenia i często paruje. Wnioski te postawiły przed zespołem Tribord nowy cel: usunięcie przeszkód związanych z uprawianiem snorkelingu. Efekt? Maska Easybreath już została nagrodzona podczas Decathlon Innovation Awards i otrzymała gwiazdę Observeur du design w 2015 roku.

Pierwsza na świecie maska pełnotwarzowa

Easybreath powstawała w światowym centrum projektowym marki Tribord w nadmorskiej miejscowości Hendaye. Bliskość wody sprawiła, że zatoka stała się prawdziwym laboratorium, a kolejne prototypy były natychmiastowo testowane. Zespół projektowy w czasie 3 lat przygotował w sumie 5 wersji, każdą z nich udoskonalając.

Prace skupiły się miedzy innymi na opracowaniu szybki, która nie powoduje zaburzeń widzenia pod wodą i nie paruje, oraz na znalezieniu rozwiązania, które nie ogranicza komfortu oddychania i patrzenia pod wodą. Maska pozwala w pełni korzystać z możliwości snorkelingu, dając poczucie swobody i wolności. Łatwe użytkowanie, zakładanie jednym ruchem i kolory inspirowane środowiskiem wodnym sprawiają, że Easybreath jest niezastąpionym towarzyszem letnich wyjazdów.

Dostępna w różnych rozmiarach i kolorach maska Easybreath jest odpowiednia dla całej rodziny (dla dzieci od 10 roku życia).