Yugopolis 2 z hitem „Ostatnia Nocka” od dziś w sklepach!

Już od 2 października, przez tydzień, na gościnnych scenach warszawskich teatrów, młodzi widzowie zobaczyć będą mogli jedne z najlepszych przedstawień teatralnych z Polski i zza granicy. Na widzów czekają niezwykłe atrakcje i ciekawe widowiska w formie teatru plastycznego, teatru lalek, animacji, pantomimy, tańca i wielu innych…

Czy to rzeczywistość? Czy to magia teatru? nieprawdziwe” to pierwszy spektakl, zobaczyć w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2011. Już od 2 października, przez tydzień, na gościnnych scenach warszawskich teatrów, młodzi widzowie zobaczyć będą mogli jedne z najlepszych przedstawień teatralnych z Polski i zza granicy. Na widzów czekają niezwykłe atrakcje i ciekawe widowiska w formie teatru plastycznego, teatru lalek, animacji, pantomimy, tańca i wielu innych.

Warszawa ponownie gości Festiwal Korczak. Również w tym roku na widzów czeka wiele ciekawych wydarzeń:

„Nasz Festiwal sprzyja wymianie myśli, poglądów i doświadczeń, porusza zmysły, dostarcza wielu niecodziennych wrażeń, przemyśleń i tematów do dalszych rozmów już poza salą teatru…Mam nadzieję, że wrzucimy kolejne kamyki do ogródka w którym kształtuje się charakter, wrażliwość, moralność, osobowość młodego człowieka.” powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek,
Dyrektor Festiwalu. Po raz kolejny dzieci, młodzież i dorośli mogą znaleźć ciekawe dla siebie propozycje.

Wydarzenia 2 października

Już w najbliższą niedzielę, o 11.00 w teatrze Lalka, opowieść o uczeniu się życia – o jego pięknych i niebezpiecznych stronach, a także o wyborach, które nie zawsze są oczywiste. Spektakl „Prawdziwe – nieprawdziwe”

„Jest to niezwykła opowieść o rodzeniu się życia, radości dorastania, ciekawości świata i zachwycie nad poznawaną rzeczywistością. Twórcy zbudowali niezwykle poetyckie obrazy sceniczne, cechujące się szczególnym rodzajem teatralnej magii” – dodała Grażyna Karwowska- Winiarek. Został zrealizowany w technice czarnego teatru.

Drugi przystanek w festiwalowej podroży to Teatr Kamienica i szczególne spotkanie z historią. Spektakl „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego”, oparty jest na motywach utworu Mirona Białoszewskiego. Jego premiera odbyła się dokładnie 65 lat po ogłoszeniu kapitulacji Powstania Warszawskiego. To niemal dokumentalny, bardzo osobisty zapis faktów i emocji, które przeżywali zwyczajni warszawiacy w tamtych dniach. „Choreografia Macieja Florka – tancerza i choreografa, popularnego programu You Can Dance i wspaniała oprawa muzyczna wybitnego kompozytora Mateusza Pospieszalskiego, to tylko wybrane elementy, które stanowią o klasie przedstawienia. Spektakl wspaniale i z ogromnym zaangażowaniem zagrany przez aktorów młodego pokolenia, trafia do serc młodych widzów. To z pewnością WIĘCEJ NIŻ TEATR!” – skomentowała Wiesława Klata, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.