„Zakład o….” – spektakl młodych dusz

„ZAKŁAD O….” O duszę ? Siły dobra i zła pochylają się nad człowiekiem z pytaniem, czy różnice między nami udaremniają życie w zgodzie? Czy jest ona niemożliwa?

„Zakład o….” – spektakl młodych dusz

Czy to, że każdy z nas jest inny stanowi walor czy przeszkodę?

13 maja o g. 17:00 w Teatrze Lalka odbędzie się premiera spektaklu „ZAKŁAD O…” przygotowanego przez młodzieżową grupę OTWARTA SCENA, prowadzoną przez Romana Holca aktora Teatru Lalka i Katarzynę Uhma, choreografa, instruktora teatru. Przedstawienie powstaje z rozmów o problemach, które dotykają młodych aktorów oraz ich codziennych przeżyć.

OTWARTA SCENA pracuje przy Teatrze Lalka od roku 2006. To kilkunastoosobowa grupa młodzieży pasjonującej się teatrem. Z różnych środowisk i w różnym wieku. Nie ma „castingu”. Według nas każdy się „nadaje”. Albo – każdy wymaga ośmielenia, ma prawo do przeżycia artystycznego w przyjaznym zespole. Mamy próby co tydzień. – mówi Roman Holc, jeden z reżyserów.

„Zakład o….” – spektakl
młodych dusz

Spektakl powstaje z rozmów o problemach, które dotykają młodych aktorów. Część z nich ma cięższe od swego wieku doświadczenia życiowe. I o tym właściwie są wszystkie premiery. O odpowiedzialności, o trudnym nieraz zetknięciu świata dzieci i młodzieży ze światem dorosłych. Młodzież wymyśla swoje własne „baśnie miejskie”, czasem wykorzystuje jakiś motyw literacki. Na próbach improwizuje interesujące scenki. Tak rodzą się sytuacje i dialogi. Najlepsze z nich są potem scenariuszem premiery. Ale to tylko jedna kartka – spis tematów, scen, muzyki, świateł. I tak po kilku miesiącach pracy spektakl jest gotowy. Teatr Lalka wspiera inicjatywę młodzieży udostępniając scenę na próby, rekwizyty, kostiumy, aż wreszcie dając szansę na realizację spektakli.

Wpis znaleziono dzięki:

- Spektakl

- Teatr Lalka

- Otwarta scena