18 letnia modela z zespołem Downa Medeline Stuard łamie stereotypy

Życie z zespołem Downa jest trudne zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica Codziennie musi stykać się z dyskryminacją, ciekawskimi spojrzeniami i pogardą. Trudno walczyć o swoje, kiedy choroba wypisana jest na twarzy.

18 letnia modelka z zespolem downa3
Facebook: madelinesmodelling

Nie można jej ukryć, bo znamiona są charakterystyczne i rozpoznawalne przez wszystkich. Tak samo było z Medeline, od urodzenia była wytykana palcami, wyśmiewano się z niej i pogardzano na każdym kroku.

18 letnia modelka z zespolem downa4
Facebook: madelinesmodelling

Dla matki taka postawa społeczeństwa była niczym ostrze w sercu. Poza tą znamienną chorobą, borykała się z nadwagą i sercem. Rozpoczęła walkę z samą sobą. Zaczęła pływać, tańczyć. Była cheerliderką. Dzięki diecie, którą ułożyła jej mama, dziewczyna zrzuciła ponad 20 kg.

18 letnia modelka z zespolem downa2
Facebook: madelinesmodelling

Pierwsze sesje zamieszczała w internecie na facebooki i instagramie. Chcąc zmienić sposób patrzenia na niepełnosprawność poprzez przykuwanie uwagi mediów społecznościowych.

Facebook: madelinesmodelling
Facebook: madelinesmodelling

Jednakże wewnętrzna siła i wsparcie rodziny sprawiły, iż Medeline, marząc o pozostaniu modelką osiągnęła sukces. Bowiem jako druga modelka w historii wystąpi w nowojorskim Tygodniu Mody.

źródło: buzzfeed.com