7-osobowa Dacia Jogger – idealny samochód rodzinny?

Rodzinny samochód od Dacii to miszmasz SUVa, kombii i kombivana, w którym pomieścisz całą rodzinę (o ile ma ona do 7 osób). Czy producentowi udało się stworzyć optymalne auto, czy też nieco przekombinował?

Nowa 7-osobowa Dacia Jogger to samochód rodzinny, którym łatwo uciekniesz od codziennego zgiełku miasta, ale nie od rodziny. Zamiast tego bez problemu zabierzesz ją ze sobą, nawet w najdalsze podróże. Producent wychwala komfort zapewniony wszystkim pasażerom, przestronność auta, a także możliwości modelu Jogger, który dobrze sprawdzi się na najtrudniejszych trasach.

Dla kogo 7-osobowa Dacia Jogger?

Recenzując Dacię Jogger, warto chyba zacząć od tego, czym ten samochód nie jest. Auto to średnio przypodoba się mieszczuchom, szczególnie tym z dużych metropolii. Jogger nie jest przystosowany do ciasnych uliczek i małych miejsc parkingowych, a jego atuty trudno eksplorować, stojąc w wielogodzinnym korku. Z kolei liczne udogodnienia nie znajdą zastosowania na krótkich odcinkach, na przykład między osiedlem a najbliższym centrum handlowym. Dla kogo jest więc Dacia Jogger? Auto to przede wszystkim kierowane jest do dużych rodzin, szczególnie tych, które lubią podróżować. Jeśli na dalsze wycieczki wybieracie się kilka razy w roku, to przestronność, komfort i dodatki niczym z kabiny samolotu na pewno sprawią, że będą one jeszcze bardziej przyjemne, niż zazwyczaj. Miłośnicy natury docenią za to możliwości terenowe niczym u rasowego SUV-a, w tym ułatwiający poruszanie się po trudnym terenie prześwit 200 mm.

Zobacz także: Nowa Dacia Sandero – miejska klasa w rozsądnej cenie

Prawdziwie rodzinny Jogger

Jak na samochód rodzinny przystało, Joggera cechuje duża przestronność. Sporą ilością miejsca znajdziemy także w bagażniku, który maksymalnie pomieści aż 1807 l. Poza wygodą pasażerów zadbano również o ich bezpieczeństwo. Same już rozmiary auta dają wrażenie solidnego, mocnego stelaża, który powinien sprawdzić się w krytycznych sytuacjach. Wrażenie to potęguje pionowy przód z dużą osłoną chłodnicy. Ponadto samochód wyposażono w mocno zarysowane nadkola i modułowe relingi dachowe. W drugim rzędzie zainstalowano natomiast mocowania dziecięcych fotelików Isofix. Jeśli chodzi o systemy bezpieczeństwa, to samochód posiada system monitorowania martwego pola oraz systemy wspomagania parkowania przodem i tyłem. W zakresie prędkości od 7 do 170 km/h działa także aktywny system wspomagania parkowania.

Liczne udogodnienia

Wygodę 7 pasażerom zapewnia nie tylko optymalna przestrzeń we wnętrzu, ale także przemyślany design. Trzeci rząd foteli składa się z dwóch pojedynczych siedzeń z podłokietnikami, które wedle potrzeby można również wyjąć. W drugim rzędzie, czyli składanej kanapie, znajdują się lotnicze stoliki z uchwytami na kubki, które pozwolą na delektowanie się ulubionym napojem bez konieczności trzymania go w dłoniach przez większość drogi. Puste pojemniki można natomiast umieścić w jednym z wielu schowków, których łączna pojemność wynosi 23,1 l. Nastoletnim pociechom na pewno spodoba się system multimedialny Media Control, w tym stacja dokująca do smartfonów. Jakże bowiem przeżyć rodzinną wycieczkę z rozładowanym telefonem?

Drapieżnie elegancka

Rodzinna Dacia sprawia dosyć drapieżne wrażenie. Samochód zawdzięcza to przede wszstkim charakterystycznemu układowi świateł. Zarówno przednie, jak i tylnie reflektory mają kształt litery Y. Ponadto projektanci postawili na ostre, graficzne linie i ciekawe, smukłe kształty. Chociaż nadwozie dosyć gwałtownie kończy się pionową klapą bagażnika, przez co pojazd wydaje się cięższy na tyle, to nie przeszkadza to Dacii Jogger w zaprezentowaniu raczej eleganckiego profilu, który nie odstaje jednak również w terenie. To, że designerzy modelu nie zapomnieli o przeznaczeniu auta, można zauważyć też w dostępnych kolorach nadwozia, które stawiają raczej na naturalność. Zamiast błękitów i żółci znajdziemy tu różne odcienie szarości, czarny, biały i khaki. Jedyną barwną odskoczą jest brązowa terracota, która jednak swoimi pomarańczowymi odcieniami przywodzi na myśl jesienne liście i nie zakłóca naturalnych skojarzeń wywoływanych przez paletę kolorystyczną.

Zespoły napędowe

Chociaż obecnie Dacię Jogger znajdziemy jedynie w wersji benzynowej i dwupaliwowej, to już w 2023 roku na rynku powinna pojawić się wersja hybrydowa, która ucieszy szczególnie tych, którzy jednak Joggerem zamierzają wybierać się również do dużych miast. W tym momencie wśród silników dostępne są natomiast 3-cylindrowy TCe 110, wyposażony w mechaniczną, 6-stopniową skrzynię biegów, oraz TCe 100 LPG. Ten drugi, w którego skład wchodzą 40-litrowy zbiornik LPG i 50-litrowy zbiornik benzyny, ma zasięg ponad 1100 km.

Podstawowe parametry techniczne

 • Liczba drzwi: 5
 • Liczba miejsc: 7
 • Długość: 4547 mm
 • Szerokość: 1784 mm (bez lusterek)
 • Wysokość: 1691 mm
 • Rozstaw osi: 2897 mm
 • Rozstaw kół: 1520 mm (przednie), 1509 mm (tylne)
 • Prześwit: 200 mm
 • Pojemność zbiornika paliwa: 50 l
 • Pojemność bagażnika: min. 160 l, max. 1807 l
 • Maksymalna prędkość: 180 km/h
 • Przyspieszenie 0-100 km/h: 11.2 sek.
 • Cena: od 81 800 zł