Agata Młynarska została Honorową Babcią fundacji Żyj z pasją

W Warszawie po raz kolejny odbyła się gala „Dla mojej babci, dla mojego dziadka”. Podczas imprezy przyznano tytuły Honorowej Babci, który otrzymała Agata Młynarska, oraz Honorowego Dziadka, który trafił do Krzysztofa Cugowskiego. Celem gali, jak co roku, była integracja środowiska seniorów, dzieci i młodzieży oraz podkreślenie roli dziadków i babć w wychowywaniu dzieci.

Agata Młynarska. GA
Agata Młynarska. GA

Galę „Dla mojej babci, dla mojego dziadka” organizuje fundacja Żyj z pasją. Jest ona częścią programu o tej samej nazwie, który obejmuje także ogólnopolski konkurs plastyczny oraz wystawę prac jego laureatów.

Program skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży oraz pokolenia seniorów. Jego celem jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę dziadków i babć w wychowywaniu dzieci, wzmacnianie więzi między seniorami a ich wnukami, nauczenie najmłodszych szacunku dla starszych oraz aktywizacja osób starszych.

– Chcemy łączyć pokolenia, chcemy młodym ludziom pokazywać, że trzeba umieć łączyć starość, czyli doświadczenie, z energią i młodością. I uważam, że to jest bardzo świetny mariaż, że obydwie strony z tego korzystają – mówi Elżbieta Lasocka, wiceprezes fundacji Żyj z pasją.

Tegoroczna gala odbyła się w Urzędzie Dzielnicy Bielany w Warszawie. Podczas imprezy wręczono nagrody laureatom II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka”, oraz statuetki „Człowiek z pasją” i „Firma z pasją”. Fundacja wyróżnia w ten sposób osoby i organizacje, których życiem i działaniem kieruje pasja i które zarażają nią innych ludzi. Jak co roku przyznano wówczas tytuły Honorowej Babci oraz Honorowego Dziadka osobom wywodzącym się ze świata show-biznesu. Laureatami zostali Agata Młynarska, babcia dwóch dziewczynek, oraz Krzysztof Cugowski, dziadek dziewczynki i chłopca.

– Myślę, że Agata Młynarska, która była honorową babcią, jest inna babcią i Krzysztof Cugowski jest innym dziadkiem. Myślę, że potrzeba posiadania dziadka czy babci jest w nas silna, że dają nam energię do życia, dzielą się swoim doświadczeniem – mówi Elżbieta Lasocka.

Fundacja Żyj z pasją ma w planach kolejne imprezy. Najważniejszym są Wakacje z Pasją, przeznaczone dla młodzieży z całej Polski. W ramach tego programu organizowane są m.in. warsztaty plastyczno-techniczne, zajęcia teatralne, sportowe i rekreacyjne, konwersacje w języku angielskim oraz wycieczki. Uczestnicy obozów przygotowują także własne inscenizacje sceniczne. Częstym gościem wakacyjnych wyjazdów fundacji jest Krzysztof Zanussi.

– Ci młodzi ludzie wchodzą w taką tematykę, którą pan Krzysztof nazywa kulturą wysoką, czyli my proponujemy rzeczy wartościowe, rzeczy takie, których nie ma w szkole, myślę, że i w domu często nie ma, i staramy się tę poprzeczkę mieć wysoko – mówi Elżbieta Lasocka.

W tym roku program Wakacji z Pasją zostanie znacznie poszerzony. Cały czas zgłaszają się bowiem nowe osoby, które chcą współpracować z fundacją i wnoszą nowe pomysły. Obecnie trwa układanie programu imprezy.