Angelina Jolie wśród ewakuoawanych do schronu we Lwowie

Parę dni temu, Angelina Jolie została zauważona przy strefie vip na warszawskim Okęciu. Przypuszczano, że wizyta w stolicy Polski jest uzasadniona działaniami charytatywnymi. Parę godzin później portal Ukraińska Prawda potwierdził doniesienia i zapowiedział wizytę Angeliny Jolie we Lwowie.

Angelina Jolie ewakuowana do schronu
Foto Instagram @medialinkua

Cel wizyty we Lwowie

Angelina Jolie dotarła do Lwowa w celach humanitarnych. Już wcześniej chętnie brała udział w inicjatywach charytatywnych. Od 2001 roku, stale przekazuje część swoich zarobków na wszelką pomoc innym. Wpływy Angeliny Jolie docenił wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych ds. uchodźców i mianował ją ambasadorem dobrej woli tej instytucji. Gwiazda od początku wojny apelowała do świata o pomoc dla uchodźców ale również brała w niej czynny udział.

Angelina Jolie wśród ewakuowanych

Tym razem Angelina Jolie odwiedziła ofiary rosyjskiej agresji, między innymi dzieci z ze szpitala we Lwowie poszkodowane podczas ataku na dworzec w Kramatorsku. W trakcie wizyty aktorki, na terenie Lwowa usłyszeć można było dźwięk syren alarmowych. Angelina Jolie, podobnie jak i mieszkańcy została ewakuowana do schronu. W sobotę media dostarczyły nagranie jak Angelina Jolie opuszcza dworzec i udaje się do schronu.