Armie Hammer opuścił odwyk wśród oskarżeń o przemoc i napaść seksualną

35-letni aktor po niedawnym opuszczeniu placówki leczniczej będzie musiał stawić czoła postępowaniu śledczemu, utraconym rolom filmowym i papierom rozwodowym.

armie hammer odwyk
Armie Hammer opuścił odwyk wśród oskarżeń o przemoc i napaść seksualną. Foto Instagram @dailyhammerr

Jak podał prawnik gwiazdora, Armie Hammer zakończył niedawno swój odwyk. Celebryta zdecydował się na pobyt w ośrodku leczniczym po tym, gdy na jaw wyszły oskarżenia o przemoc, a także napaści seksualne. W klinice, w której spędził około 9-ciu miesięcy, miał znaleźć pomoc w problemach z alkoholem, narkotykami i seksem. To jednak dopiero początek drogi aktora do naprawiania swojej reputacji. Wydaje się bowiem, że jego liczne skandale mogły trwale uszkodzić nie tylko jego karierę, ale i życie prywatne.

Książę nie do końca z bajki

Wyglądało na to, że znany z ról w filmach „The Social Network” czy „Tamte dni, tamte noce” aktor ma wszystko, o czym tylko można marzyć. Udaną, nabierającą wciąż tempa karierę, piękną żonę, z którą doczekał się dwójki dzieci, a także oblicze hollywoodzkiego amanta i niemałą fortunę. Jego passa zakończyła się jednak nagle na początku tego roku. Wtedy to kilka kobiet oskarżyło Hammera o gwałt, przemoc i skłonności kanibalistyczne. Według doniesień, gwiazdor w ciągu ostatnich lat miał liczne romanse za plecami swojej małżonki, w których znęcał się nad swoimi kochankami. Wśród oskarżeń pojawiły się doniesienia o tym, jakoby aktor miał oznaczyć jedną z kobiet, wycinając w jej ciele swój inicjał. Inna z ofiar wspomniała o przemocy emocjonalnej. Podobno miał też wielokrotnie sugerować, że chciałby „zjeść” swoje partnerki, proponując nawet operację usunięcia żebra jednej z nich, które miałby następnie skonsumować. Sprawą zajęła się kalifornijska policja.

Armie Hammer skończył odwyk

Po tym, gdy sprawą zainteresowały się media, prawnik gwiazdora wydał oświadczenie, iż zarzuty stawiane wobec Armiego Hammera są nieprawdziwe. Adwokat stwierdził, że wszelkie kontakty i czynności do których doszło między jego klientem a jego kochankami były całkowicie konsensualne i wcześniej uzgodnione przez obie strony. Aktor uznał oskarżenia za formę internetowego ataku. Zdecydował się jednak na poddanie terapii, która miała pomóc mu w problemach seksualnych i tych związanych z używkami. Po około 9-ciu miesiącach Hammer opuścił klinikę. Według jego prawnika, mężczyzna ma się dobrze.

Przerwa w karierze

W związku z toczącą się sprawą, Hammer zrezygnował z kilku projektów, w których miał wziąć w najbliższym czasie udział. Wśród nich był między innymi film „Shotgun Wedding”, gdzie gwiazdor miał się pojawić u boku Jennifer Lopez. Celebryta nie zagrał także w miniserialu „The Offer”, opowiadającego o kręceniu legendarnego „Ojca chrzestnego”. W roli głównej zamiast niego wystąpił ostatecznie Miles Teller.

Rozwód

Po 10 latach małżeństwa, w lipcu 2020 roku, Armie Hammer i jego żona, Elizabeth Chambers, ogłosili separację. Według doniesień mediów, partnerka aktora wiedziała o zdradach męża już od kilku lat, ale Hammer za każdym razem obiecywał poprawę. Ta jednak nigdy nie nadeszła, a gwiazdor plątał się w coraz to nowe romanse. Ostatecznie Chambers złożyła papiery rozwodowe. Kiedy na początku tego roku więcej szczegółów dotyczących tego, jak wyglądały pozostałe związki Hammera wyszło na jaw, kobieta napisała na Instagramie, że jest „zszokowana i zdruzgotana”.