Artur Rojek wraca na scenę!

Prawie 6 lat po premierze solowego debiutu dyrektor artystyczny OFF Festivalu ogłasza zakończenie prac nad swoim drugim albumem, który ukaże na początku 2020 roku.

Artur Rojek wraca na scenę!

Jego ostatnia znakomicie przyjęta płyta „Składam się z ciągłych powtórzeń”, zawierająca przeboje takie jak „Beksa” czy „Syreny”, uzyskała status podwójnie platynowej (co oznacza ponad 60 000 sprzedanych egzemplarzy). Tym razem artysta postawił na współpracę z tymi sami twórcami, co 6 lat temu, ale w zupełnie nowej odsłonie. Za brzmienie odpowiada producent i kompozytor Bartosz Dziedzic (nagrodzony m.in. w 2019 roku Fryderykiem za album Dawida Podsiadło), natomiast w warstwie lirycznej Rojka ponownie wsparł Radek Łukasiewicz. Album ukaże się nakładem wytwórni Kayax.

Twórca, którego bez wahania można nazwać autorytetem muzycznym, nie boi się eksperymentować – ma na koncie współprace zarówno z orkiestrą symfoniczną, jak i duetem PRO8L3M. Tym razem znowu nas zaskoczy. Premiera albumu „Kundel” zaplanowana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku, a promujący wydawnictwo pierwszy singiel ukaże się już w styczniu.

Dlaczego kundel? Dla mnie to synonim szlachetnej ludzkiej prostoty, ktoś pozornie nieciekawy i wewnętrznie niestandardowy. Kundle są wszędzie i wbrew pozorom, często wiedzą najwięcej – mówi Artur Rojek.

Wraz z premierą drugiego solowego albumu artysta ruszy w pierwszą po bardzo długiej przerwie trasę koncertową. Sprzedaż biletów rusza już dziś o godzinie 11:00.

Artur Rojek wraca na scenę!

Wpis znaleziono dzięki:

- Artur Rojek

- "Kundel"

- Trasa koncertowa