Beata Kozidrak nagrała utwór o swoim rodzinnym mieście

Wokalistka przedstawia fanom nowy kawałek inspirowany Lublinem. Muzykę do piosenki stworzył znany producent Piotr Krygier aka Duit.

Beata Kozidrak nagrała utwór o swoim rodzinnym mieście. Foto Instagram @beatakozidrak

Premiera utworu ”Bliżej” odbyła się w poniedziałek 16 listopada. Przedsięwzięcie jest częścią projektu ”Miasto Muzyka” organizowanego przez Empik Music. Akcja ma polegać na artystycznych duetach gwiazd muzyki z ważnymi dla nich miastami. Beata Kozidrak w kolaboracji z Lublinem to pierwszy utwór tego cyklu.

Duety artystyczne to już stały element muzycznego świata, jednak projektem „Miasto Muzyka” tworzymy coś, czego jeszcze nie było. Kolaboracje artystów z polskimi miastami, z którymi są osobiście związani, to dla twórców przede wszystkim możliwość uwolnienia kreatywności, a dla słuchaczy interesująca i nieszablonowa muzyczna podróż – tłumaczy Tomasz Lisek, brand manager Going. / Empik Music / Empik Bilety.

Autorka piosenki ”Bliżej” nawiązuje w kompozycji do klimatu rodzinnego miasta oraz osobistych wspomnień. W teledysku można zobaczyć lubelski Plac Zamkowy, ulicę Grodzką, Złotą, Krakowskie Przedmieście czy III Liceum Ogólnokształcące Unii Lubelskiej – szkołę, do której uczęszczała wokalistka Bajmu.

Lublin to miasto, które zawsze będzie bliskie mojemu sercu. Tu się urodziłam, tu wychowałam. Moje dzieciństwo to lubelska Starówka i kamienica przy przy ulicy Grodzkiej, gdzie mieszkaliśmy. Znałam tam każdy kąt. Z koleżankami często bawiłyśmy się pod lubelskim zamkiem, a mama wołała mnie z okna kamienicy. Muzyka bardzo szybko stała się całym moim światem. Gdy byłam w liceum, już powstał Bajm i grałam pierwsze koncerty! Kiedy wraz z Bajmem świętowaliśmy dwa lata temu swoje 40-lecie, nie mogłam uwierzyć, że na Placu Zamkowym jest 40 tys. osób. Czuję, że jestem związana z tym miejscem. Kocham to miasto, jego mieszkańców i cieszę się, że mogę zaprezentować utwór, który jest dedykowany Lublinowi – opowiada Beata Kozidrak.

Piosenkę ”Bliżej” można usłyszeć w aplikacji Empik Music.
W ramach projektu ”Miasto Muzyka” w Lublinie powstał również mural z Beatą Kozidrak, który od 19 listopada zdobi budynek Astorii. Naścienne dzieło to efekt współpracy miasta z organizatorami akcji. Za kreacje konceptu odpowiada Marta Frączek (newonce.media). Mural został wykonany przez GoodLooking Studio z Warszawy.