Catherine Deneuve krytykuje akcję #MeToo!

Głośna akcja #MeeTo to wyraz sprzeciwu celebrytów wobec molestowania seksualnego. Wszystko zaczęło się od skandalu z najbardziej wpływowym producentem filmowym-Harveyem Weinsteinem. Kilkanaście kobiet ujawniło informacje o propozycjach "kariery za seks". Wywołane poruszenie doprowadziło do solidarnego manifestu aktorów i innych gwiazd.

fot. instagram.com/catherinedeneuve_

Niedawno mieliśmy okazję obserwować Czarny Protest gwiazd na gali Złotych Globów. Uczestnicy w ramach protestu wobec molestowania seksualnego, mieli na sobie czarne kreacje. Głos zabrała między innymi Oprah Winfrey. Solidarność celebrytów nie budzi zdziwienia. Jednak kontrowersyjny jest fakt powstania akcji przeciwnej do #MeeTo.

Legendarna aktorka Catherine Deneueve wraz ze 100 innymi kobietami ze świata francuskiej kultury podpisała otwarty list, który określa akcję jako „polowanie na czarownice”.

Według francuskiej gwiazdy, przedsięwzięcie jest ograniczeniem wolności seksualnej. Catherine sądzi, że mężczyźni mają prawo do flirtu, a ich narzucanie się kobietom zostało przyrównane do napaści seksualnej, co jest krzywdzące. Dodatkowo list otwarty wskazuje na skutki akcji #MeeTo. Męskie grono celebrytów płaci za niestosowne zachowania utratą swojej dotychczasowej kariery.

Jakie konsekwencje czekają Catherine Deneuve i inne podpisane kobiety? Na odpowiedź w mediach z pewnością nie trzeba będzie długo czekać…